HaberlerEğitimBatman Üniversitesi ile AFAD arasında iş birliği protokolü imzalandı

Batman Üniversitesi ile AFAD arasında iş birliği protokolü imzalandı

Batman Üniversitesi ile Batman AFAD İl Müdürlüğü arasında “Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Batman Üniversitesi ile AFAD arasında iş birliği protokolü imzalandı

İmza törenine Batman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Necmettin Sezgin ve Batman AFAD İl Müdürü Fevzi Bakır katıldı.

2021 yılının Türkiye Afet Eğitim Yılı olarak belirlenmesi nedeniyle, Batman Üniversitesi ile AFAD arasında imzalanan protokol kapsamında afet farkındalık faaliyetleri, afet ve acil durum ile sivil savunma faaliyetlerine ilişkin iş birliğinin yapılması amaçlanıyor.

Aynı zamanda üniversitenin akademik personeli ve öğrencilerine yönelik afet ve acil durumlara hazırlık eğitimi verilmesi ve gerçekleştirilecek faaliyetlerin eşgüdümlü olarak yürütülmesi protokolün amaçları arasında bulunuyor.

Batman Üniversitesi'nin bu konuda sorumluluk almasından memnun olduklarını dile getiren Rektör Vekili Prof. Dr. Necmettin Sezgin, AFAD tarafından gerçekleştirilecek faaliyetlerde farkındalık yaratmak için çalışacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Necmettin Sezgin ayrıca, akademisyenlerin ve öğrencilerin bilgilendirilmesini sağlayarak, AFAD gönüllüsü kazandırmak ve risklerin azaltılmasına yönelik bilimsel çalışmalar yürüteceklerini kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER