HaberlerEğitimBatman’da ‘Kitap kurtları’ ödüllendirildi

Batman’da ‘Kitap kurtları’ ödüllendirildi

Batman Valisi Hulusi Şahin, 57. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında kütüphaneden en fazla ödünç kitap alan kitap kurtlarını ödüllendirdi.

Batman’da ‘Kitap kurtları’ ödüllendirildi

Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesinde düzenlenen ödül töreninde konuşan Vali Şahin, kendisinin de bir kitapsever olarak bu haftayı en güzel şekilde değerlendirmek istediklerini belirtti.

Şahin “Kitap, son dönemde dijital yayıncılığın yaygınlaşması nedeniyle sanki ikinci plana itilmiş gibi bir izlenim veriyor. Hâlbuki kitap ölmez, kitap her dönemde kıymetlidir. Son dönemlerde dijital ve sesli kitaplar çok yaygın. Hepsi çok faydalı, çok güzel ve kullanışlıdır. Ama hiçbiri o kitabın sayfalarının hışırtısını ve onun kokusunu karşılamıyor. Kütüphane dostluğu, kitap dostluğu ve arkadaşlığı başkadır. Ben kitapseverlerin, sizlerin sayılarının olabildiğince çok artması dileğiyle kütüphaneler haftanızı kutluyorum.” diye konuştu. 

Konuşmanın sonunda Vali Şahin, Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi ve Batman Belediyesi Ali Emiri Kütüphanesinde yetişkin ve çocuk kategorilerinde en fazla kitap alan okuyucuları ödüllendirerek kendilerini tebrik etti. 

Vali Şahin daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu yılki “Sıradışı Okuyanlar” ödülünü alanlardan biri olan otizmli Mehmet Sait Kaya’yı tebrik ederek, kendisine başarılar diledi.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER