HaberlerEğitimBatman’a gönderilen 2 bin 600 tablet öğrencilere teslim ediliyor

Batman’a gönderilen 2 bin 600 tablet öğrencilere teslim ediliyor

Millî Eğitim Bakanlığınca uzaktan eğitim sürecinde internet ve tablet ihtiyacı olan öğrenciler için Batman’a gönderilen 2 bin 600 tabletin öğrencilere teslim edilmek üzere okul müdürlerine teslim edildiği bildirildi.

Batman’a gönderilen 2 bin 600 tablet öğrencilere teslim ediliyor

Teslim edilen tabletlerin içinde öğrencilerin canlı ders ve EBA platformundan faydalanmaları için ihtiyaç duyacakları aylık 25 GB'a kadar kotalı internet paketinin de yer alacağı belirtildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, cihaz ve internete erişim sıkıntısı yaşayan çocuklar için tablet bilgisayarın tamamını, resmî veriler doğrultusunda oluşturulan Bakanlığın belirlediği dağıtım stratejisi doğrultusunda öncelik sırasına göre öğrencilere teslim edeceklerini söyledi.

Kurtaran, “Uzaktan eğitimin tüm güçlüklerine karşın bu dönemde her bir çocuğumuza ulaşmak için tüm öğretmenlerimizle birlikte elimizden gelen gayreti gösterdiğimizin bilinmesini isterim. Bu kapsamda, öğrencilerimizin tablet bilgisayar talebi için herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını; ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmî veriler üzerinden Bakanlıkça yapılan puanlama doğrultusunda hazırlanan dağıtım stratejisi çerçevesinde dağıtımlar gerçekleştirilmektedir.” dedi.

Kurtaran, ayrıca internet erişimi ve tableti olmayan öğrenciler için ilde 4ü mobil olmak üzere toplam 150 noktada EBA destek noktalarının aktif olarak hizmete sunulduğunu aktardı.

Kurtaran, öğrencilerin EBA destek noktalarından 13.00-16.00 saatleri dışında da yararlanabilmeleri için öğrencilerin okullarından alacakları EBA Destek Noktasından Yararlanma Kartı ile yararlanabileceklerini belirtti.

Kurtaran, “Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizce hazırlanan 1-12’nci sınıf seviyelerindeki kazanımları içeren videolara Batmanilmem YouTube kanalı üzerinden ulaşabilirler. Bakanlığımızca hazırlanan 5, 6, 7, 8’inci Sınıf Beceri Temelli Çalışma Kitapları ile 9, 10, 11, 12’nci sınıf öğrencilerine yönelik tekrar testleri de internet erişimi olmayan ve tableti bulunmayan öğrencilerimize dağıtılacaktır. Belediye ve Özel İdarenin imkânlarıyla basımı yapılacak olan 5, 6, 7, 8’inci sınıf çalışma kitapları da kırsal kesimdeki tüm öğrencilerimizle merkezdeki gereksinim duyan öğrencilerimize dağıtılacaktır.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER