HaberlerEğitimBağlar Belediyesi Eğitim Merkezi modernize edilerek eğitime hazır hale getirildi

Bağlar Belediyesi Eğitim Merkezi modernize edilerek eğitime hazır hale getirildi

Diyarbakır Bağlar ilçe Belediyesi Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla 2019-2020 eğitim-öğretim yılında hayata geçirilen ancak salgın nedeniyle ara verilen eğitim merkezi, yüz yüze eğitim öncesi modernize edilerek teknik imkanlarla donatıldı.

Bağlar Belediyesi Eğitim Merkezi modernize edilerek eğitime hazır hale getirildi

11 adet sınıfta üniversite adaylarına sözel, sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere 3 kategoride eğitim verilecek eğitim merkezinde belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmayla sınıflar, seyreltilmiş düzene uyarlanarak teknik açıdan modern hale getirildi.

Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler, salgın kurallarının uygulanacağı 11 sınıfta, alanında uzman öğretmenlerle TYT ve AYT kurslarına hazırlanacak. Sınavlar için zamanın az olması nedeniyle müfredat da bu takvime göre işlenecek.

Eğitim merkezindeki kütüphanenin yanı sıra kitap ve kırtasiye ihtiyaçları da yine belediye tarafından öğrencilere ücretsiz olarak sunulacak

İlk yılında ciddi bir başarı sağlayan TYT ve AYT kurslarının maddi imkânı olmayan öğrenciler için umut ışığı olduğunu belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu "Eğitim merkezimizi yüz yüze eğitim için en iyi şekilde hazırladık. Öğrenci kardeşlerimizin tüm ihtiyaç ve giderlerini ücretsiz temin ediyoruz. Özel okul ve kurslara gitme imkânı olmayan çocuklarımız burada huzurlu bir ortam ve kaliteli eğitim imkanlarıyla üniversiteye hazırlanacak. Hedefledikleri başarıyı elde edeceklerine inanıyoruz " dedi.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER