HaberlerEğitimAğrı’da 2 meslek lisesinde oluşturulan kütüphanelerin açılışı gerçekleştirildi

Ağrı’da 2 meslek lisesinde oluşturulan kütüphanelerin açılışı gerçekleştirildi

Ağrı Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında meslek liselerinde oluşturulan kütüphanelerin açılışını gerçekleştirdi.

Ağrı’da 2 meslek lisesinde oluşturulan kütüphanelerin açılışı gerçekleştirildi

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, il merkezinde bulunan Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Semerkant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığınca okullar arası başarı farklarını azaltmak ve mesleki eğitimi güçlendirmek için başlatılan  "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi kapsamında her 2 meslek lisesinde oluşturulan kütüphanelerin açılışını öğretmenlerle birlikte gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Tekin, kütüphaneleri gezerek okul yöneticilerinden bilgi  aldı.

Daha sonra öğretmenlerle bir araya gelen Tekin, öğretmenlerin istek ve taleplerini dinledi. Öğretmenlerle bir süre sohbet edip, proje hakkında bilgiler veren Milli Eğitim Müdürü Tekin, 6 meslek lisesinin proje kapsamına alındığını söyledi.

Tekin, "5 meslek lisesinin bünyesinde tam donanımlı kütüphane oluşturduk. Projeyle meslek liselerinin fabrika gibi çalışılacak. Meslek liseleri önemli. Bu proje kapsamında emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER