HaberlerEğitimAdıyaman İl Milli Eğitim Müdüründen "Karne" mesajı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdüründen "Karne" mesajı

​Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz 2020-2021 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdüründen "Karne" mesajı

Pandemi nedeniyle bu yıl yüz yüze eğitim verememenin ve öğrencilerden ayrı olmanın verdiği hüznü yaşadıklarını dile getiren Alagöz, yeni dönemde yüz yüze eğitim vermeyi ümit ettiklerini belirtti.

Alagöz "2020-2021 eğitim, öğretim yılının birinci dönemini geride bıraktığımız bugünde başta öğrencilerimiz olmak üzere fedakârca çalışmalarıyla sevgili yavrularımızı yarınlara hazırlayan öğretmen ve yöneticilerimize, velilerimize; salgın döneminde gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ederim." dedi.

Öğretmenlerin bu süreçte dahi öğrencileri yalnız bırakmadığına vurgu yapan Alagöz, ""Covid-19 salgınıyla beraber, sınıflarda yüz yüze, el ele, gönülden gönüle yaptığımız eğitim çalışmalarını çoğu zaman uzaktan ekran başında vermek zorunda kaldık. Bu süreçte evlerinizi okullara, odalarınızı dersliklere çevirerek yavrularımıza ulaşarak eğitimlerinden geri kalmamalarını sağladınız. Bu süreçte yarınlarımızın teminatı sevgili öğrencilerimiz için göstermiş olduğunuz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Gençlerimizi yarınlara hazırlarken verdiğiniz olağanüstü emek her türlü takdire şayandır. Öğrencilerimizin bir yandan millî ve manevî değerlerimizi kuşanmalarını sağlarken diğer yandan bilişsel gelişimleri ve akademik yolculuklarında onlara sağladığınız büyük katkılardan dolayı sizlere yürekten teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

"Emeklerinden ötürü öğrenci velilerine de teşekkür ediyorum"

Öğrenci velilerine de teşekkür eden Alagöz, "Sizler de tüm imkânlarınızla öğretmenlerimizi bu yolda yalnız bırakmayıp evlatlarınızın eğitimine destek oldunuz. Emeklerinizden ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Umuyorum ki eğitim-öğretimin ikinci döneminde uzaktan eğitimde sizlere emanet bıraktığımız çocuklarımızla tekrar okullarımızda yüz yüze eğitime başlayacağız. Bu süreçte salgın tedbirlerine uyarak salgının kontrol altına alınmasına yardımcı olmanız okullarımızın açılması için çok önemlidir. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir. En değerli varlıklarımız olan öğrencilerimiz için tüm dönem boyunca sizlerle birlikte çalıştık. Önümüzdeki okul döneminde de öğretmen ve yöneticilerimizle birlikte, çocuklarımızın eğitim süreçlerine destek olacağınıza olan inancımla ara tatil döneminde hayatınızın anlamı çocuklarınızla, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim." dedi.

"15 Şubat'ta dinlenmiş ve yüz yüze eğitime hazır bir şekilde sizleri okullara bekliyorum"

Yüz yüze eğitimin başlayacağı 15 Şubat'ta öğrencileri beklediklerini dile getiren Alagöz, "Yoğun ve yorucu bir sürecin sonucunda bir eğitim-öğretim yılının yarısını daha tamamlamış bulunmaktasınız. Bu yıl Coronavirus sebebiyle karnelerinizi öğretmenlerinizin elinden alamayacaksınız ama çalışmalarınızın karşılığı olan karne heyecanınızı ben de sizlerle paylaşıyorum. Salgın süreci boyunca evlerimizde kaldık ve evde kaldığımız süre zarfında zamanımızı iyi değerlendirdik. Evlerinizden yaşadığınız karne heyecanı sizleri hüzünlendirmesin, 15 Şubat'ta dinlenmiş ve yüz yüze eğitime hazır bir şekilde sizleri okullara bekliyorum. Sağlıklı günlerde buluşmak üzere iyi tatiller diliyorum." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER