HaberlerEğitimAdıyaman'da bir beldede yüz yüze eğitime ara verildi

Adıyaman'da bir beldede yüz yüze eğitime ara verildi

​Adıyaman Merkeze bağlı Yaylakonak Beldesi'nde iki mahalle ikiden fazla ailede Covid-19 görülmesi nedeniyle köy 10 gün süreyle karantinaya alınırken köyde yüz yüze eğitime ara verildiği bildirildi.

Adıyaman'da bir beldede yüz yüze eğitime ara verildi

Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından salgının yayılmasını önlemek amacıyla Adıyaman merkeze bağlı Yaylakonak Beldesi'nde iki mahalle karantinaya alınırken yüz yüze eğitim ara verildi.

Adıyaman'da şu ana kadar salgın nedeniyle 5 köyde ve bir beldeye bağlı iki mahallede yüz yüze eğitime ara verildi. Merkeze ilçeye bağlı Zey (İndere), Yenigüven (Müsürka), Ağikan köyleri ve Besni ilçesine bağlı İzollu ve Sarıyaprak köyleri ve Yaylakonak Beldesi'nde iki mahalle 10 gün karantinaya alınırken yüz yüze eğitime de ara verildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada "Adıyaman Merkez ilçesine bağlı Yaylakonak Beldesinin Merkez ve Karaçalı Mahallelerinde 22.02.2021 tarihinde ikiden fazla hanede (Covid-19) vakası görüldüğünden 23.02.2021 tarihinden itibaren Adıyaman Merkez ilçesine bağlı Yaylakonak Beldesinin Merkez ve Karaçalı Mahallelerinde 10 gün süreyle karantina tedbirlerinin uygulanmasına, Adıyaman Merkez ilçesine bağlı Yaylakonak İlkokulu ve Ortaokulunda yüz yüze eğitim ve öğretim hizmetlerine karantina süresince ara verilmesine oy birliğiyle karar verildi." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Nisan ayında eğitime kar engeliNisan ayında eğitime kar engeliBakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"Bakan Selçuk: "Canlı sınıf uygulaması yayınlaştırılacak"DHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı sona erdiDHBT sınavı yarın yapılacakDHBT sınavı yarın yapılacakTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyorTürkçe Yeterlilik Sınavı başvuruları devam ediyor
SIRADAKİ HABER