HaberlerEğitim50 bin öğrenciye tablet ve internet desteği verildi

50 bin öğrenciye tablet ve internet desteği verildi

Gaziantep'te Şahinbey Belediyesi tarafından uzaktan eğitim gören öğrencilere internet paketleri ile birlikte 50 bin tablet dağıtıldı.

50 bin öğrenciye tablet ve internet desteği verildi

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “Askıda tablet” kampanyasına daha önce 20 tablet ile destek veren Şahinbey Belediyesi, 30 bin tablet daha bağışlayarak desteğini 50 bine çıkardı.

Coronavirus salgınında eğitimlerini uzaktan alan öğrencilere EBA’ya katılımlarında sorun yaşamasınlar diye Şahinbey Belediyesi tarafından 50 bin tablet internet paketleri ile birlikte dağıtılmaya başlandı.

Uzaktan eğitim alan öğrencilerden bazıları tablet bazıları da internet problemi yaşıyordu. Şahinbey Belediyesi öğrencilerin bu problemini çözmek, uzaktan eğitime destek olmak adına ilk etapta 30 bin, taleplerin artmasıyla 20 bin tablet daha ilave ederek toplam 50 bin tableti öğrenciler ile buluşturmaya başladı.

Dağıtımına başlanan tabletlerin yanında her öğrenci için 6 aylık internet paketleri de beraberinde hediye ediliyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, eğitime verdikleri desteği her geçen gün artırdıklarını söyledi.

“Eğitimde aksaklık yaşanmasın”

Tahmazoğlu, “Uzaktan eğitime destek vermek amacıyla Şahinbey Belediyesi olarak tam 50 bin adet tablet bedelini Milli Eğitim Bakanlığı hesabına yatırdık ve tabletlerimiz geldi. 50 bin adet tablet Şahinbey’de eğitim gören öğrencilerimize dağıtılmaya başlandı. Amacımız uzaktan eğitimle de olsa öğrencilerimizin eğitimden uzak kalmamasıdır.” dedi.

Öğretmenlerden teşekkür

Uzaktan eğitimde bazı öğrencilerin derslere katılamadığını ifade eden öğretmenler, “Birçok öğrenci uzaktan eğitimde derslere katılamıyor ve eksiklik yaşıyordu. Evinde interneti, tableti veya akıllı bir cihazı olmadığı için sıkıntı yaşıyordu. Şahinbey Belediyesi sayesinde öğrencilerimzin sorunları çözülmüş olacak. Tabletler okulumuza geldi ve içerisinde 6 ay yetecek kadar internet paketi de var.  Ayrıca eğitime vermiş olduğu destekten dolayı Şahinbey Belediyemize teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştuşlar.

Öğrenciler ise mutlu olduklarını belirterek, “Canlı derslere çok zor katılıyorduk. Evimizde tablet, bilgisayar ve internetimiz yoktu. Bizlere tablet verileceğini öğrenince çok sevindik. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz.” dediler.

“3 çocuğum aynı anda derse katılamıyordu”

Öğrenci velisi Leyla İnce, verilen tablet sayesinde çocuklarının derslere katılabileceğini ifade ederek, “Eğitim gören iki çocuğum var. Ayrıca annem vefat ettiği için kız kardeşimde bende kalıyor ve o da eğitim alıyor. Elimizde tablet, bilgisayar olmadığı için üç çocuğun aynı anda uzaktan erişimini sağlamakta çok zorlanıyorduk. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na yapmış olduğu bu projeden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Öte yandan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu telefon ile arayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da eğitime verilen destekten dolayı teşekkür etti.

Kentte daha önce de Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteğiyle Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nin finansal iş birliğinde askıda tablet kampanyası kapsamında daha önce 60 bin tablet öğrencilere ulaştırılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER