HaberlerEğitim1 Mart'ta açılması düşünülen okullarda salgın sürecinde alınacak önlemler konuşuldu

1 Mart'ta açılması düşünülen okullarda salgın sürecinde alınacak önlemler konuşuldu

​Adıyaman İl milli eğitim Müdürü Ahmet Alagöz 1 Mart Pazartesi yüz yüze açılması planlan okullarda alınacak tedbirlerle ilgili okul müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi.

1 Mart'ta açılması düşünülen okullarda salgın sürecinde alınacak önlemler konuşuldu

15 Şubat itibariyle köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde kademeli olarak başlayan yüz yüze eğitimin ardından 1 Mart Pazartesi açılacak olan belirli sınıflarla ilgili alınacak salgın tedbirleri masaya yatırıldı.

 Köy okullarından sonra 1 Mart Pazartesi günü itibariyle il genelindeki tüm ilkokullarda, ana sınıfları ve özel eğitim sınıflarında, 1'inci ve 8'nci sınıflarda, meslek liseleri, güzel sanatlar ve spor liselerindeki uygulama derslerinde yüz yüze başlayacak eğitim, öğretim çalışmalarını planlamak ve yüz yüze eğitimin aksamaması için alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi için İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz Başkanlığında okul müdürleriyle çeşitli istişare toplantıları yapılmaya devam ediyor.

İlk toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda ilkokul ve ortaokul müdürleriyle yapılırken, ikinci toplantı Gazi İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda imam hatip ortaokulu müdürleriyle yapıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Alagöz "15 Şubatta yüz yüze eğitime başlayan köy okullarımıza yaptığımız inceleme ziyaretlerinde tüm okullarımızın salgın tedbirlerine hazır hale getirildiğini gördük. Öğrencilerimizin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyduğunu görmemiz bizleri mutlu ediyor. Bizim okullarda birinci önceliğimiz evlatlarımızın sağlıklı bir şekilde evlerine dönmelerini sağlamaktır. Bu konuda okullarımızda tüm eğitim çalışanlarımız ellerinden geleni yaptıklarına görüyoruz. Sizlerden salgın döneminde eğitimdeki olası kayıpların telafisi için bir an önce çalışmalara başlamanızı istiyorum. Çocuklarımızı hem akademik olarak hem de milli ve manevi duyguları gelişmiş başarılı bireyler olarak yetiştirmeniz en büyük temennimiz." dedi

Yüz yüze eğitime başlayacak okullardaki hazırlıkların ve salgın tedbirlerinin ele alındığı toplantı 2020 - 2021 eğitim - öğretim yılının ikinci döneminde salgının etkisini kaybetmesi ve tüm sınıflar düzeyinde yüz yüze eğitime geçilmesi temennileriyle son buldu.

İLGİLİ HABERLER

YKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler sınavı değerlendirdiYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler soruları zor süreyi az bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduYKS'ye giren öğrenciler sınav sorularını geçen seneye göre kolay bulduÖğrencilerin YKS heyecanı başladıÖğrencilerin YKS heyecanı başladıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldıBatman’da beşinci sınıf öğrencileri için proje hafızlık okulu açıldı
SIRADAKİ HABER