HaberlerDünyaZimbabwe Dışişleri Bakanı Covid-19'dan öldü

Zimbabwe Dışişleri Bakanı Covid-19'dan öldü

Zimbabwe Dışişleri Bakanı Sibusiso Moyo'nun Covid-19'a yakalandıktan sonra öldüğü açıklandı.

Zimbabwe Dışişleri Bakanı Covid-19'dan öldü

Zimbabwe Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü George Charamba, yaptığı açıklamada, Bakan Moyo'nun, Covid-19 tedavisi gördüğü bir hastanede hayatını kaybettiğini söyledi.

Eski bir ordu generali olan Moyo, kendisi gibi general olan ve uzun süre görevde kalan Robert Mugabe'nin Kasım 2017'de devrilmesine yol açan askeri darbeyi duyurmuştu.

Moyo, darbenin planlanmasına yardım ettikten sonra, Başkan Emmerson Mnangagwa'nın kabinesinde ve iktidardaki ZANU-PF partisinde üst düzey pozisyonlarla ödüllendirilen birkaç generalden biriydi.

Ülkenin Tarım Bakanı Perrance Shiri de geçen Temmuz ayında virüsten ölmüştü.

Zimbabwe'de salgının başında bu yana 28 bin 675 vaka tespit edildi, toplam 825 hasta hayatını kaybetti.

İLGİLİ HABERLER

Mescid-i Aksa muhafızlarından Hatice Huveys siyonist işgal rejimince alıkonulduMescid-i Aksa muhafızlarından Hatice Huveys siyonist işgal rejimince alıkonulduİran'da 8 bin 495 yeni Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 495 yeni Covid-19 vakası tespit edildiCovid-19 vaka sayısı 115 milyonu geçtiCovid-19 vaka sayısı 115 milyonu geçtiNijerya'da silahlı kişiler tarafından kaçırılan kız öğrenciler serbest bırakıldıNijerya'da silahlı kişiler tarafından kaçırılan kız öğrenciler serbest bırakıldıPaşinyan'dan erken seçime "şartlı onay"Paşinyan'dan erken seçime "şartlı onay"
SIRADAKİ HABER