HaberlerDünyaZarif: "Astana sürecinde önceliğimiz bölgenin menfaatleri"

Zarif: "Astana sürecinde önceliğimiz bölgenin menfaatleri"

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, "İran, Türkiye ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcıları Astana sürecini ilerletmek için salı günü Soçi'de bir araya gelecek. Önceliğimiz bölgenin menfaatleri." dedi.

Zarif: "Astana sürecinde önceliğimiz bölgenin menfaatleri"

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "İran, Türkiye ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcıları Astana sürecini ilerletmek için Salı günü Soçi'de bir araya gelecek. Önceliğimiz bölge" ifadesini kullandı.

Suriye konulu Soçi Toplantısı 16-17 Şubat günlerinde Rusya'nın Soçi kentinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Astana süreci, İran, Rusya ve Türkiye arasında Suriye krizine son vermek için yapılıyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER