HaberlerDünyaZarif: "Astana sürecinde önceliğimiz bölgenin menfaatleri"

Zarif: "Astana sürecinde önceliğimiz bölgenin menfaatleri"

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, "İran, Türkiye ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcıları Astana sürecini ilerletmek için salı günü Soçi'de bir araya gelecek. Önceliğimiz bölgenin menfaatleri." dedi.

Zarif: "Astana sürecinde önceliğimiz bölgenin menfaatleri"

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "İran, Türkiye ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcıları Astana sürecini ilerletmek için Salı günü Soçi'de bir araya gelecek. Önceliğimiz bölge" ifadesini kullandı.

Suriye konulu Soçi Toplantısı 16-17 Şubat günlerinde Rusya'nın Soçi kentinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Astana süreci, İran, Rusya ve Türkiye arasında Suriye krizine son vermek için yapılıyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER