HaberlerDünyaZarif: "Astana sürecinde önceliğimiz bölgenin menfaatleri"

Zarif: "Astana sürecinde önceliğimiz bölgenin menfaatleri"

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, "İran, Türkiye ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcıları Astana sürecini ilerletmek için salı günü Soçi'de bir araya gelecek. Önceliğimiz bölgenin menfaatleri." dedi.

Zarif: "Astana sürecinde önceliğimiz bölgenin menfaatleri"

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "İran, Türkiye ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcıları Astana sürecini ilerletmek için Salı günü Soçi'de bir araya gelecek. Önceliğimiz bölge" ifadesini kullandı.

Suriye konulu Soçi Toplantısı 16-17 Şubat günlerinde Rusya'nın Soçi kentinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Astana süreci, İran, Rusya ve Türkiye arasında Suriye krizine son vermek için yapılıyor.

İLGİLİ HABERLER

Irak Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığından PKK'ye yalanlamaIrak Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığından PKK'ye yalanlamaHocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüHocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıLibya Başbakanı Dibeybe: Deniz yetki alanları anlaşması sorunsuz sürecekLibya Başbakanı Dibeybe: Deniz yetki alanları anlaşması sorunsuz sürecekHAMAS'tan Fetih Hareketi’ne siyasi tutukluların serbest bırakılması çağrısıHAMAS'tan Fetih Hareketi’ne siyasi tutukluların serbest bırakılması çağrısı
SIRADAKİ HABER