HaberlerDünyaYüzlerce siyonist zor kullanarak Mescid-i Aksa’ya girdi

Yüzlerce siyonist zor kullanarak Mescid-i Aksa’ya girdi

İşgal polisinin koruması altındaki yüzlerce siyonist yerleşimci, bugün ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın avlusuna baskın düzenledi.

Yüzlerce siyonist zor kullanarak Mescid-i Aksa’ya girdi

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, 309 siyonist yerleşimcinin el-Meğaribe kapısından Aksa’nın avlusuna girerek kışkırtıcı ayinler gerçekleştirdiklerini ve ardından Silsile kapısından çıktıklarını aktardı.

Ayrıca başka siyonistlerin de gün içinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeyi planladığı belirtildi.

Siyonist gruplar, pazar günü başlayan ve bir hafta süren Hamursuz Bayramı (Pesah) dolayısıyla Mescid-i Aksa’ya büyük çaplı baskınlar yapma çağrısında bulundu.

Mescid-i Aksa, Cuma ve cumartesi günleri dışında hemen her gün siyonist yerleşimcilerin ve işgalcilerin saldırılarına maruz kalıyor.

Pesah veya Fısıh olarak da bilinen bu bayram Yahudilerin Mısır'da Firavun'dan kaçarken yanlarında götürecekleri ekmeklerin hamurunu mayalandırmaya bile fırsat bulamadan ülkeyi hızla terk etmek zorunda kalmaları nedeniyle Hamursuz olarak adlandırılıyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER