HaberlerDünyaYüzlerce siyonist zor kullanarak Mescid-i Aksa’ya girdi

Yüzlerce siyonist zor kullanarak Mescid-i Aksa’ya girdi

İşgal polisinin koruması altındaki yüzlerce siyonist yerleşimci, bugün ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın avlusuna baskın düzenledi.

Yüzlerce siyonist zor kullanarak Mescid-i Aksa’ya girdi

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, 309 siyonist yerleşimcinin el-Meğaribe kapısından Aksa’nın avlusuna girerek kışkırtıcı ayinler gerçekleştirdiklerini ve ardından Silsile kapısından çıktıklarını aktardı.

Ayrıca başka siyonistlerin de gün içinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeyi planladığı belirtildi.

Siyonist gruplar, pazar günü başlayan ve bir hafta süren Hamursuz Bayramı (Pesah) dolayısıyla Mescid-i Aksa’ya büyük çaplı baskınlar yapma çağrısında bulundu.

Mescid-i Aksa, Cuma ve cumartesi günleri dışında hemen her gün siyonist yerleşimcilerin ve işgalcilerin saldırılarına maruz kalıyor.

Pesah veya Fısıh olarak da bilinen bu bayram Yahudilerin Mısır'da Firavun'dan kaçarken yanlarında götürecekleri ekmeklerin hamurunu mayalandırmaya bile fırsat bulamadan ülkeyi hızla terk etmek zorunda kalmaları nedeniyle Hamursuz olarak adlandırılıyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER