HaberlerDünyaYunanistan dijital Covid-19 aşı sertifikası veren ilk AB ülkesi oldu

Yunanistan dijital Covid-19 aşı sertifikası veren ilk AB ülkesi oldu

Avrupa'nın birçok ülkesinde Covid-19 nedeniyle kısıtlamalar devam ederken, Yunanistan AB'nin ilk dijital aşı sertifikası veren ülkesi oldu.

Yunanistan dijital Covid-19 aşı sertifikası veren ilk AB ülkesi oldu

Yunanistan, uluslararası seyahatleri daha güvenli kılmak ve kolaylaştırmak adına savunduğu aşı sertifikalarını vermeye başladı.

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis geçtiğimiz ay Covid-19 salgınından dolayı durma noktasına gelen uluslararası seyahatlerin yeniden canlandırılması için Avrupa Birliği çapında bir Covid-19 aşı sertifikası oluşturulması çağrısında bulunmuştu.

Söz konusu sertifika yalnızca aşının her iki dozunu da almış olanlara veriliyor.

Bu arada, uluslararası uçuşlarda Dijital Seyahat Kartı uygulaması yakın zamanda başlıyor.

Seyahat kartlarında yolcuların Coronavirus testi ve aşı bilgileri ile bu test ve aşıların yetkili kurumlar tarafından yapılıp yapılmadığı bilgisi yer alacak. Yakın zamanda hazır olması beklenen mobil uygulama, iOS ve Android platformlardan ücretsiz olarak indirilebilecek.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER