HaberlerDünyaYunanistan dijital Covid-19 aşı sertifikası veren ilk AB ülkesi oldu

Yunanistan dijital Covid-19 aşı sertifikası veren ilk AB ülkesi oldu

Avrupa'nın birçok ülkesinde Covid-19 nedeniyle kısıtlamalar devam ederken, Yunanistan AB'nin ilk dijital aşı sertifikası veren ülkesi oldu.

Yunanistan dijital Covid-19 aşı sertifikası veren ilk AB ülkesi oldu

Yunanistan, uluslararası seyahatleri daha güvenli kılmak ve kolaylaştırmak adına savunduğu aşı sertifikalarını vermeye başladı.

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis geçtiğimiz ay Covid-19 salgınından dolayı durma noktasına gelen uluslararası seyahatlerin yeniden canlandırılması için Avrupa Birliği çapında bir Covid-19 aşı sertifikası oluşturulması çağrısında bulunmuştu.

Söz konusu sertifika yalnızca aşının her iki dozunu da almış olanlara veriliyor.

Bu arada, uluslararası uçuşlarda Dijital Seyahat Kartı uygulaması yakın zamanda başlıyor.

Seyahat kartlarında yolcuların Coronavirus testi ve aşı bilgileri ile bu test ve aşıların yetkili kurumlar tarafından yapılıp yapılmadığı bilgisi yer alacak. Yakın zamanda hazır olması beklenen mobil uygulama, iOS ve Android platformlardan ücretsiz olarak indirilebilecek.  

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER