HaberlerDünyaYunanistan askerlik süresini 12 aya çıkardı

Yunanistan askerlik süresini 12 aya çıkardı

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, yeni askerlik süresine ilişkin kararın mayıs ayından itibaren yürürlüğe gireceğini duyurdu.

Yunanistan askerlik süresini 12 aya çıkardı

Yeni kanuna göre askerliğini Türkiye sınırında ve bazı Ege adalarında yapmak isteyen Yunan askerleri, daha önce olduğu gibi yine askerliklerini 9 ay yapacak.

Doğu Akdeniz'deki doğal gaz arama faaliyetleri nedeniyle Türkiye ile ilişkileri bir süredir gergin olan Yunanistan, bölge ülkeleriyle savunma alanında iş birliği anlaşmaları imzalamış, Fransa'dan da 18 Rafale savaş uçağı satın almıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER