HaberlerDünyaYunanistan askerlik süresini 12 aya çıkardı

Yunanistan askerlik süresini 12 aya çıkardı

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, yeni askerlik süresine ilişkin kararın mayıs ayından itibaren yürürlüğe gireceğini duyurdu.

Yunanistan askerlik süresini 12 aya çıkardı

Yeni kanuna göre askerliğini Türkiye sınırında ve bazı Ege adalarında yapmak isteyen Yunan askerleri, daha önce olduğu gibi yine askerliklerini 9 ay yapacak.

Doğu Akdeniz'deki doğal gaz arama faaliyetleri nedeniyle Türkiye ile ilişkileri bir süredir gergin olan Yunanistan, bölge ülkeleriyle savunma alanında iş birliği anlaşmaları imzalamış, Fransa'dan da 18 Rafale savaş uçağı satın almıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER