HaberlerDünyaYNK milletvekili Ala Talabani'den Ebu Mehdi el-Mühendis paylaşımı

YNK milletvekili Ala Talabani'den Ebu Mehdi el-Mühendis paylaşımı

Irak Parlamentosunun YNK'li milletvekili Ala Talabani, geçen yıl 3 Ocak'ta ABD'nin düzenlediği saldırı sonucu Kasım Süleymani ile birlikte katledilen Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis için bir mesaj paylaştı.

YNK milletvekili Ala Talabani'den Ebu Mehdi el-Mühendis paylaşımı

İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Iraklı Ebu Mehdi el-Mühendis'in birinci ölüm yılı dolayısıyla İran'da ve Irak'ta anma programları düzenleniyor.

Kürdistan Yurtseverler Birliğinin (YNK) Irak Parlamentosundan Ala Talabani de Ebu Mehdi el-Mühendis için sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir anma mesajı paylaştı.

Talabani, "Tarih, diktatörlük rejimiyle cesurca yüzleştiğini ve memleketi terör örgütünden kurtarmak için savaşlara cesurca öncülük ettiğini anacak. Aramızda, bizden farklı olarak gülümseyerek yaşadın ve gülümseyerek öldün. Allah sana rahmet etsin Ebu Mehdi." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER