HaberlerDünyaYeni Zelanda, Myanmar ile ilişkilerini askıya aldı

Yeni Zelanda, Myanmar ile ilişkilerini askıya aldı

Yeni Zelanda, Myanmar ile siyasi ve askeri ilişkilerini askıya alındığını duyurdu

Yeni Zelanda, Myanmar ile ilişkilerini askıya aldı

Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Nanaia Mahuta, askeri darbenin yapıldığı Myanmar ile tüm siyasi ve askeri ilişkileri askıya aldıklarını söyledi.

Mahuta "Yeni Zelanda, Myanmar ile tüm üst düzey siyasi ve askeri ilişkileri askıya alıyor. Hükümet ayrıca Myanmar'ın askeri liderlerine önümüzdeki hafta resmileştirilecek [Yeni Zelanda'ya] bir seyahat yasağı getirmeyi kabul etti." dedi.

Mahuta, Yeni Zelanda'nın askeri liderliğindeki hükümetin meşruiyetini tanımadığını vurguladı ve ülkenin tutuklanan siyasi liderlerinin derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Covid-19 vaka sayısı 114 milyonu ölü sayısı 2 milyon 530 bini geçtiCovid-19 vaka sayısı 114 milyonu ölü sayısı 2 milyon 530 bini geçtiBrezilya Meksika ve Arjantin'de Covid-19 bilançosu ağırlaşıyorBrezilya Meksika ve Arjantin'de Covid-19 bilançosu ağırlaşıyorIrak'ta protestoların hedefindeki Zikar Valisi istifa ettiIrak'ta protestoların hedefindeki Zikar Valisi istifa ettiDışişlerinden Mali'de askerlere yönelik saldırıya kınamaDışişlerinden Mali'de askerlere yönelik saldırıya kınamaFransa'da son 24 saatte 25 bin 207 kişide Covıd-19 vakasıFransa'da son 24 saatte 25 bin 207 kişide Covıd-19 vakası
SIRADAKİ HABER