HaberlerDünyaYemen Ensarullah Hareketi: Marib'de ilerleyiş sürüyor

Yemen Ensarullah Hareketi: Marib'de ilerleyiş sürüyor

Yemen Ensarullah Hareketi Siyasi Büro üyesi Muhammed Bahiti, gönüllü halktan oluşan güçlerin Marib'deki ilerleyişinin sürdüğünü açıkladı.

Yemen Ensarullah Hareketi: Marib'de ilerleyiş sürüyor

Bahiti, "İşgalci ülkeler savaşı tüm cephelerde durdurmayı kabul ederse biz de savaşı durduracağız. Şu anda Suudi koalisyonunun komutanları Marib'de bulunuyor. Savaşı kazanacağımızdan eminiz." dedi.

Muhammed Bahiti, "İşgalci ülkeler savaşı tüm cephelerde değil, sadece yenildikleri cephelerde durdurmak istiyor." ifadesini kullandı.

Suudi rejiminin başını çektiği koalisyon güçleri 2015 yılının Mart ayından beri Yemen’e yönelik askeri saldırılar düzenliyor. Bu saldırılar sonucu binlerce kişi hayatını kaybetti, milyonlarca insan da zor şartlar altında hayatlarını idame ettirmeye çalışıyor.

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediSuudi Arabistan'da Covid-19 vakalarında artış yaşanıyorSuudi Arabistan'da Covid-19 vakalarında artış yaşanıyorMeksika'da salgına bağlı bir günde bin 273 ölümMeksika'da salgına bağlı bir günde bin 273 ölümABD'de zihinsel engelli siyahi genci öldüren polisler suçsuz bulunduABD'de zihinsel engelli siyahi genci öldüren polisler suçsuz bulunduAlmanya ve Belçika'da 23 ton kokain ele geçirildiAlmanya ve Belçika'da 23 ton kokain ele geçirildi
SIRADAKİ HABER