HaberlerDünyaYemen Ensarullah Hareketi: Batı'nın hedefinde tüm İslam ülkeleri var

Yemen Ensarullah Hareketi: Batı'nın hedefinde tüm İslam ülkeleri var

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Seyyid Abdulmelik el-Husi, "Batı ve Amerika'nın projelerinden biri en düşük maliyetle İslam ülkelerine hâkim olmaktır. Onlar İslam dünyasının varlıklarını yağmalamak istiyor ve hiçbir İslam ülkesine acımazlar." dedi.

Yemen Ensarullah Hareketi: Batı'nın hedefinde tüm İslam ülkeleri var

Yemen Ensarullah Hareketi lideri Seyyid Abdulmelik el-Husi, hareketin kurucusu Şehit Seyyid Hüseyin Bedreddin el-Husi'nin anısına düzenlenen törende konuştu.

Seyyid Abdulmelik, Şehit Hüseyin Bedreddin el-Husi'nin yolunun devam ettiğini belirterek, "Şu anda bile değerli şehidin mücadele ettiği aynı zorluklarla karşı karşıyayız." dedi.

El-Husi, Lübnan Hizbullah Hareketi'nin başarılarını takdir ederek, "Hizbullah'ın 2000 yılında siyonist düşmana karşı elde ettiği zafer, tüm İslam ümmeti için bir zaferdir. Düşmanlar bu zaferin önemini anladılar ve onu önlemek için İslam ülkelerindeki egemenliklerini pekiştirmeye kalkıştılar." ifadesini kullandı.

"Batı ve Amerika İslam ülkelerine hâkim olmak istiyor"

Abdulmelik el-Husi, "Batı ve Amerika'nın projelerinden biri; en düşük maliyetle İslam ülkelerine hâkim olmaktır. Batı'nın hedefinde tüm İslam ülkeleri var fakat öncelikler ve yöntemleri farklı. Onlar İslam dünyasının varlıklarını yağmalamak istiyor ve hiçbir İslam ülkesine acımalar." değerlendirmesinde bulundu.

Seyyid Abdulmelik el-Husi, Yemen'in de Amerikalıların hedefinde olduğuna dikkati çekerek, "Amerikalılar, ülkeyi tam anlamıyla kontrol etmek için Yemen'de askeri üsler kurmak istiyorlardı ve askeri eğitim gerekçesiyle Yemen ordusunda etkinliklerini artırmaya çalıştılar. Onlar ülkemizde kaos yaratıp suçlara ve cinayetlere imza attı. Amerikalılar her zaman israilin çıkarlarını ön planda tutuyor. Onlar füze programımızı yok etmeye çalıştı." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER