HaberlerDünyaYemen Ensarullah Hareketi: Batı'nın hedefinde tüm İslam ülkeleri var

Yemen Ensarullah Hareketi: Batı'nın hedefinde tüm İslam ülkeleri var

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Seyyid Abdulmelik el-Husi, "Batı ve Amerika'nın projelerinden biri en düşük maliyetle İslam ülkelerine hâkim olmaktır. Onlar İslam dünyasının varlıklarını yağmalamak istiyor ve hiçbir İslam ülkesine acımazlar." dedi.

Yemen Ensarullah Hareketi: Batı'nın hedefinde tüm İslam ülkeleri var

Yemen Ensarullah Hareketi lideri Seyyid Abdulmelik el-Husi, hareketin kurucusu Şehit Seyyid Hüseyin Bedreddin el-Husi'nin anısına düzenlenen törende konuştu.

Seyyid Abdulmelik, Şehit Hüseyin Bedreddin el-Husi'nin yolunun devam ettiğini belirterek, "Şu anda bile değerli şehidin mücadele ettiği aynı zorluklarla karşı karşıyayız." dedi.

El-Husi, Lübnan Hizbullah Hareketi'nin başarılarını takdir ederek, "Hizbullah'ın 2000 yılında siyonist düşmana karşı elde ettiği zafer, tüm İslam ümmeti için bir zaferdir. Düşmanlar bu zaferin önemini anladılar ve onu önlemek için İslam ülkelerindeki egemenliklerini pekiştirmeye kalkıştılar." ifadesini kullandı.

"Batı ve Amerika İslam ülkelerine hâkim olmak istiyor"

Abdulmelik el-Husi, "Batı ve Amerika'nın projelerinden biri; en düşük maliyetle İslam ülkelerine hâkim olmaktır. Batı'nın hedefinde tüm İslam ülkeleri var fakat öncelikler ve yöntemleri farklı. Onlar İslam dünyasının varlıklarını yağmalamak istiyor ve hiçbir İslam ülkesine acımalar." değerlendirmesinde bulundu.

Seyyid Abdulmelik el-Husi, Yemen'in de Amerikalıların hedefinde olduğuna dikkati çekerek, "Amerikalılar, ülkeyi tam anlamıyla kontrol etmek için Yemen'de askeri üsler kurmak istiyorlardı ve askeri eğitim gerekçesiyle Yemen ordusunda etkinliklerini artırmaya çalıştılar. Onlar ülkemizde kaos yaratıp suçlara ve cinayetlere imza attı. Amerikalılar her zaman israilin çıkarlarını ön planda tutuyor. Onlar füze programımızı yok etmeye çalıştı." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER