HaberlerDünyaWHO: Virüsün mutasyona uğraması sürecin normal parçası

WHO: Virüsün mutasyona uğraması sürecin normal parçası

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, virüslerin zamanla mutasyona uğradıklarını, bunun doğal ve beklenen bir durum olduğunu söyledi.

WHO: Virüsün mutasyona uğraması sürecin normal parçası

İngiltere'de Coronavirus'un daha bulaşıcı bir türünün ortaya çıkmasının "pandeminin normal seyrinin bir parçası olduğunu" belirten Ghebreyesus, genetik değişikliklerin virüsün davranış biçimini nasıl etkilediğini anlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Bunun yeni bir durum olmadığını belirten WHO Genel Başkanı, ülkelerin risk değerlendirmesi yaptıkları sırada seyahat yasaklarını tedbiren yürürlüğe koyduklarını, bunun sağduyulu bir hamle olduğunu kaydetti.

Virüsün yayılmasının mümkün olan en kısa sürede baskılanması gerektiğini belirten Ghebreyesus "Yayılmasına ne kadar izin verirsek, değişmek için o kadar fazla fırsat bulacaktır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER