HaberlerDünyaWHO, Pfizer-BioNTech aşısının acil kullanımına onay verdi

WHO, Pfizer-BioNTech aşısının acil kullanımına onay verdi

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Pfizer-BioNTech firmasının ürettiği yeni tip Coronavirus (Covid-19) aşısının acil kullanımına onay kararı aldı.

WHO, Pfizer-BioNTech aşısının acil kullanımına onay verdi

WHO Genel Direktör Yardımcısı Dr. Mariangela Simao "Pfizer-BioNTech aşısının acil kullanımına onay verilmesi, Covıd-19 aşılarına küresel erişim sağlamaya yönelik çok olumlu bir adım." dedi.

Dünyada ihtiyaç duyulan tüm ülkelere aşıların eşit şekilde dağıtılması için küresel çabaya ihtiyaç duyulduğunu belirten Simao, salgını sona erdirmek için aşı tedarikinin hayati önem taşıdığını söyledi.

Pfizer ve BioNTech, ABD, Avrupa Birliği (AB), İngiltere, Kanada ve Japonya için 2021 sonuna kadar yaklaşık 1,3 milyar doz aşı üretecek.

İLGİLİ HABERLER

Bağdat'taki patlamada ölü ve yaralılar varBağdat'taki patlamada ölü ve yaralılar varKudüs davasına Bolivya'dan destek: Jallalla Palestina/Yaşa FilistinKudüs davasına Bolivya'dan destek: Jallalla Palestina/Yaşa FilistinTel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüTel Rıfat bölgesinde 3 PKK mensubu öldürüldüBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıBiden, Trump'ın etkilerini silmek için bir günde 17 kararname imzaladıHindistan 15 bin Covid-19 vakası ve 151 ölüm bildirdiHindistan 15 bin Covid-19 vakası ve 151 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER