HaberlerDünyaWHO Covid-19'un yeni bir türü konusunda İngiltere ile yakın temasta

WHO Covid-19'un yeni bir türü konusunda İngiltere ile yakın temasta

​Dünya Sağlık Örgütü, İngiltere'de ortaya çıkan yeni bir virüs varyantı konusunda Birleşik Krallık yetkilileriyle yakın temas halinde olduğunu açıkladı.

WHO Covid-19'un yeni bir türü konusunda İngiltere ile yakın temasta

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve bilim adamları dün, Birleşik Krallık'ta tespit edilen yeni bir Coronavirus türünün yüzde 70'e kadar daha bulaşıcı olduğunu ancak daha ölümcül olduğunun düşünülmediği ve aşıların hala etkili olacağının değerlendirildiğini açıklamıştı.

Dünya Sağlık Örgütü, Birleşik Krallık yetkililerinin analizler ve devam eden çalışmalar hakkındaki sonuçları paylaşmaya devam edeceğini belirtti. WHO, Virüs varyantının güncellenen özellikleri ve muhtemel etkileri hakkında üye devletleri ve kamuoyunu bilgilendireceklerini kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER