HaberlerDünyaWHO Covid-19'un yeni bir türü konusunda İngiltere ile yakın temasta

WHO Covid-19'un yeni bir türü konusunda İngiltere ile yakın temasta

​Dünya Sağlık Örgütü, İngiltere'de ortaya çıkan yeni bir virüs varyantı konusunda Birleşik Krallık yetkilileriyle yakın temas halinde olduğunu açıkladı.

WHO Covid-19'un yeni bir türü konusunda İngiltere ile yakın temasta

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve bilim adamları dün, Birleşik Krallık'ta tespit edilen yeni bir Coronavirus türünün yüzde 70'e kadar daha bulaşıcı olduğunu ancak daha ölümcül olduğunun düşünülmediği ve aşıların hala etkili olacağının değerlendirildiğini açıklamıştı.

Dünya Sağlık Örgütü, Birleşik Krallık yetkililerinin analizler ve devam eden çalışmalar hakkındaki sonuçları paylaşmaya devam edeceğini belirtti. WHO, Virüs varyantının güncellenen özellikleri ve muhtemel etkileri hakkında üye devletleri ve kamuoyunu bilgilendireceklerini kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER