HaberlerDünyaWHO Covid-19'un yeni bir türü konusunda İngiltere ile yakın temasta

WHO Covid-19'un yeni bir türü konusunda İngiltere ile yakın temasta

​Dünya Sağlık Örgütü, İngiltere'de ortaya çıkan yeni bir virüs varyantı konusunda Birleşik Krallık yetkilileriyle yakın temas halinde olduğunu açıkladı.

WHO Covid-19'un yeni bir türü konusunda İngiltere ile yakın temasta

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve bilim adamları dün, Birleşik Krallık'ta tespit edilen yeni bir Coronavirus türünün yüzde 70'e kadar daha bulaşıcı olduğunu ancak daha ölümcül olduğunun düşünülmediği ve aşıların hala etkili olacağının değerlendirildiğini açıklamıştı.

Dünya Sağlık Örgütü, Birleşik Krallık yetkililerinin analizler ve devam eden çalışmalar hakkındaki sonuçları paylaşmaya devam edeceğini belirtti. WHO, Virüs varyantının güncellenen özellikleri ve muhtemel etkileri hakkında üye devletleri ve kamuoyunu bilgilendireceklerini kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Rusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vakaRusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vakaCovid-19 salgınında son 24 saatte Brezilya'da bin 283 Meksika'da bin 623 can kaybıCovid-19 salgınında son 24 saatte Brezilya'da bin 283 Meksika'da bin 623 can kaybıHindistan'da salgın nedeniyle ölü sayısı 123 artarak 154 bine yaklaştıHindistan'da salgın nedeniyle ölü sayısı 123 artarak 154 bine yaklaştıSiyonist çetelerin Mescid-i Aksa’ya baskınları devam ediyorSiyonist çetelerin Mescid-i Aksa’ya baskınları devam ediyorKatar'dan BAE'ye uçak seferleri yeniden başladıKatar'dan BAE'ye uçak seferleri yeniden başladı
SIRADAKİ HABER