HaberlerDünyaWHO Covid-19'dan daha ölümcül olabilecek bir salgına hazırlık konusunda uyardı

WHO Covid-19'dan daha ölümcül olabilecek bir salgına hazırlık konusunda uyardı

​Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Coronavirus'ün bir yıl içinde 1 milyon 700 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olmasına rağmen "daha da kötüsüne" hazırlanmanın acil olduğu konusunda çağrıda bulundu.

WHO Covid-19'dan daha ölümcül olabilecek bir salgına hazırlık konusunda uyardı

WHO Acil Durumlar Programı Direktörü Dr. Michael Ryan, video konferans aracılığıyla düzenlenen basın toplantısında, "(Covid-19) çok şiddetli. Dünyanın dört bir yanına çok hızlı yayıldı ve yerkürenin her köşesini etkiledi ancak en kötüsü değil. Gelecekte daha şiddetli olabilecek bir şeye hazırlanmalıyız" ifadesini kullandı.

Dr. Bruce Aylward ise "Bu virüsün 2'inci ve 3'üncü dalgasındayız ancak hala hazır değiliz, salgını yönetemiyoruz. Gelecek olana da hazır değiliz" uyarısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER