HaberlerDünyaWHO Covid-19'dan daha ölümcül olabilecek bir salgına hazırlık konusunda uyardı

WHO Covid-19'dan daha ölümcül olabilecek bir salgına hazırlık konusunda uyardı

​Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Coronavirus'ün bir yıl içinde 1 milyon 700 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olmasına rağmen "daha da kötüsüne" hazırlanmanın acil olduğu konusunda çağrıda bulundu.

WHO Covid-19'dan daha ölümcül olabilecek bir salgına hazırlık konusunda uyardı

WHO Acil Durumlar Programı Direktörü Dr. Michael Ryan, video konferans aracılığıyla düzenlenen basın toplantısında, "(Covid-19) çok şiddetli. Dünyanın dört bir yanına çok hızlı yayıldı ve yerkürenin her köşesini etkiledi ancak en kötüsü değil. Gelecekte daha şiddetli olabilecek bir şeye hazırlanmalıyız" ifadesini kullandı.

Dr. Bruce Aylward ise "Bu virüsün 2'inci ve 3'üncü dalgasındayız ancak hala hazır değiliz, salgını yönetemiyoruz. Gelecek olana da hazır değiliz" uyarısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER