HaberlerDünyaWashington'da sokaklar karıştı

Washington'da sokaklar karıştı

3 Kasım'da yapılan seçimlerin sonuçlarını protesto etmek ve Trump'a destek vermek için Washington'da yüz binlerce kişinin katıldığı belirtilen gösteriler sonrasında sokaklar karıştı.

Washington'da sokaklar karıştı

Trump'a destek gösterisinin ardından Washington'da karşıt gruplar arasında arbede yaşandı. Trump'a destek gösterisinin ardından akşam saatlerinde Washington sokaklarında zıt görüşlü gruplar arasında arbede yaşandı.

Trump destekçisi bazı gruplarla Siyahların Hayatı Önemlidir (Black Lives Matter-BLM) ve Antifa gibi gruplar Beyaz Saray'a yakın bölgelerde karşı karşıya geldi.

Gruplar arasında sözlü sataşmaların yanı sıra bazı noktalarda ufak çaplı arbedelerin yaşandığı görüldü. Olaylarda siyahi bir kişinin bıçaklandığını gösteren görüntüler sosyal medyada yer aldı.

Polis, olaylara müdahale ederek grupları ayırırken en az 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Trump destekçileri, "Milyon MAGA (Make Amerika Great Again-Amerika'yı Yeniden Büyük Yapalım) Yürüyüşü” gerçekleştirmişti.

İLGİLİ HABERLER

Mısır ile Katar arasında uçuşlar yeniden başladıMısır ile Katar arasında uçuşlar yeniden başladıSudan'da "siyonist işgal rejimiyle normalleşme anlaşması" protesto edildiSudan'da "siyonist işgal rejimiyle normalleşme anlaşması" protesto edildiAfganistan'da Taliban saldırısında 8 Afgan askeri hayatını kaybettiAfganistan'da Taliban saldırısında 8 Afgan askeri hayatını kaybettiSamsung'un varisine ,5 yıl hapis cezasıSamsung'un varisine ,5 yıl hapis cezasıİran 5 bin Covid-19 vakası ve 83 ölüm bildirdiİran 5 bin Covid-19 vakası ve 83 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER