HaberlerDünyaViyana'daki 18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nın ikinci turu sonra erdi

Viyana'daki 18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nın ikinci turu sonra erdi

İran ve 4+1 grubunun (Rusya, Fransa, İngiltere, Çin ve Almanya) katılımıyla Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan 18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nın ikinci turu sonra erdi.

Viyana'daki 18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nın ikinci turu sonra erdi

İran nükleer anlaşmasının yeniden görüşüldüğü toplantıda, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi adına AB Dış İlişkiler Servisi Genel Sekreter Yardımcısı ve Siyasi Direktörü Enrique Mora başkanlık etti. Toplantıda İran'ı Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Irakçi temsil etti.

Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nda bir sonraki oturumun önümüzdeki çarşamba günü Viyana'da yapılması kararlaştırıldı.

İran ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin daimî üyeleri ABD, Rusya Çin, İngiltere ve Fransa ile Almanya (5+1) arasında 2015'te Tahran'ın nükleer faaliyetlerinin düzenlendiği ve denetim altına alındığı bir anlaşma imzalanmıştı.

Trump'ın başkanlığı döneminde ABD, 8 Mayıs 2018'de nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilerek İran'a yeniden yaptırım uygulamaya başlamıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER