HaberlerDünyaViyana'daki 18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nın ikinci turu sonra erdi

Viyana'daki 18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nın ikinci turu sonra erdi

İran ve 4+1 grubunun (Rusya, Fransa, İngiltere, Çin ve Almanya) katılımıyla Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan 18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nın ikinci turu sonra erdi.

Viyana'daki 18. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nın ikinci turu sonra erdi

İran nükleer anlaşmasının yeniden görüşüldüğü toplantıda, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi adına AB Dış İlişkiler Servisi Genel Sekreter Yardımcısı ve Siyasi Direktörü Enrique Mora başkanlık etti. Toplantıda İran'ı Dışişleri Bakan Yardımcısı Seyyid Abbas Irakçi temsil etti.

Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nda bir sonraki oturumun önümüzdeki çarşamba günü Viyana'da yapılması kararlaştırıldı.

İran ile Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin daimî üyeleri ABD, Rusya Çin, İngiltere ve Fransa ile Almanya (5+1) arasında 2015'te Tahran'ın nükleer faaliyetlerinin düzenlendiği ve denetim altına alındığı bir anlaşma imzalanmıştı.

Trump'ın başkanlığı döneminde ABD, 8 Mayıs 2018'de nükleer anlaşmadan tek taraflı çekilerek İran'a yeniden yaptırım uygulamaya başlamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER