HaberlerDünya'Uyum çalışmaları güvenlik politikası olmaktan çıkarılmalı'

'Uyum çalışmaları güvenlik politikası olmaktan çıkarılmalı'

Alman Göç Konseyi (RfM) yeni kurulacak hükümetten uyum politikalarında kurumsal reform yapılmasını istedi. Altmıştan fazla bilim insanın imzaladığı talep mektubunda, göç ve uyum konularının güvenlik sorunu olarak ele alınmaması için Federal İçişleri Bakanlığı’nın yetki alanından çıkartılmasını isteniyor. Kurumsal reform tavsiye eden RfM, uyumun Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı (BMAS) büny

'Uyum çalışmaları güvenlik politikası olmaktan çıkarılmalı'
Alman Göç Konseyi (RfM) yeni kurulacak hükümetten uyum politikalarında kurumsal reform yapılmasını istedi. Altmıştan fazla bilim insanın imzaladığı talep mektubunda, göç ve uyum konularının güvenlik sorunu olarak ele alınmaması için Federal İçişleri Bakanlığı’nın yetki alanından çıkartılmasını isteniyor. Kurumsal reform tavsiye eden RfM, uyumun Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı (BMAS) bünyesine alınabileceğini belirtti.

Prof. Dr. Jürgen Bast, “Güvenlik ve tehlikeyi savuşturma kurumu olarak İçişleri Bakanlığı, göçmenlerin desteklenmesi ve hüsnü kabul kültürünün gelişmesi için doğru bakanlık değil." dedi. Bast’a göre yeni bakanlık için Federal Göç ve Uyum Yasası hazırlanması gerekiyor.

Prof. Dr. Klaus Bade ise göçmenlerin toplumun parçası olduklarını gösteren uyum politikasına ihtiyaç olduğunu söyledi. Bade, uyumun toplum, kültür, aile, ekonomi, eğitim, adalet gibi birçok kurumu kapsadığını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER