HaberlerDünyaÜrdün Vadisi'ndeki yerleşim yerlerini ilhak etme projesi devam ediyor

Ürdün Vadisi'ndeki yerleşim yerlerini ilhak etme projesi devam ediyor

Siyonist işgal rejimi sözde Yüksek Mahkemesi, Ürdün Vadisi'nin kuzey bölgesindeki Hirbetu'l-Meyte'nin yıkılmasına yönelik verilen kararı onayladı.

Ürdün Vadisi'ndeki yerleşim yerlerini ilhak etme projesi devam ediyor

Sözde mahkemenin, söz konusu bölgedeki 26 aileye gönderilen yıkım kararların durdurulması için Yahudi yerleşim birimleri ve Ayrım Duvarı Karşıtı Direniş Komitesi tarafından sunulan dilekçeyi reddettiği belirtildi.

Siyonist işgal rejimi, sürekli baskınlar düzenlediği bu bölgenin kendi idaresinde bulunduğu gerekçesiyle ruhsat vermediği Filistinlilerin yapılarını sık sık yıkıyor, topraklarına el koyuyor ve onları bölgeden kovuyor.

İşgal rejimi, egemenliğini genişletmek için Batı Şeria ve Ürdün Vadisi'ndeki yerleşim yerlerini ilhak etme projesini yavaş yavaş sürdürüyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER