HaberlerDünyaÜrdün Vadisi'ndeki Filistinli aileler bölgeden sürgün ediliyor

Ürdün Vadisi'ndeki Filistinli aileler bölgeden sürgün ediliyor

Siyonist işgal rejimi, askeri tatbikat bahanesiyle Kuzey Ürdün Vadisi'ndeki çeşitli bölgelerden Filistinli aileleri zorla çıkardı. Bu adım, Ürdün Vadisi'nin işgali olarak değerlendiriliyor.

Ürdün Vadisi'ndeki Filistinli aileler bölgeden sürgün ediliyor

İşgal edilmiş Filistin toprakları üzerinde inşa edilen Yahudi yerleşim birimleriyle ilgili çalışmalar yapan Filistinli aktivist Arif Derağime, işgal rejiminin, askeri eğitim verme bahanesiyle Kuzey Ürdün Vadisi'ndeki El-Burc ve El-Meyte bölgelerinde yaşayan 10'dan fazla aileyi (yaklaşık 60 kişi) sınır dışı ettiğini belirtti.

Ürdün sınırına komşu ve verimli topraklarıyla bilinen Ağvar (Ürdün Vadisi) bölgesinde 10 bin Filistinli yaşıyor.

İşgal rejimi, beş bini Kuzey Ağvar bölgesinde yaşayan Filistinlilere inşaat ruhsatı vermediği için bu insanlar baraka ve çadırlarda barınıyorlar.

Siyonist işgal rejimi, bu bölgenin Batı Şeria'da kendi idaresinde bulunduğu gerekçesiyle ruhsat vermediği için Filistinlilerin yapılarını sık sık yıkıyor ve onları bölgeden sürgün ediyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER