HaberlerDünyaÜrdün Vadisi'ndeki Filistinli aileler bölgeden sürgün ediliyor

Ürdün Vadisi'ndeki Filistinli aileler bölgeden sürgün ediliyor

Siyonist işgal rejimi, askeri tatbikat bahanesiyle Kuzey Ürdün Vadisi'ndeki çeşitli bölgelerden Filistinli aileleri zorla çıkardı. Bu adım, Ürdün Vadisi'nin işgali olarak değerlendiriliyor.

Ürdün Vadisi'ndeki Filistinli aileler bölgeden sürgün ediliyor

İşgal edilmiş Filistin toprakları üzerinde inşa edilen Yahudi yerleşim birimleriyle ilgili çalışmalar yapan Filistinli aktivist Arif Derağime, işgal rejiminin, askeri eğitim verme bahanesiyle Kuzey Ürdün Vadisi'ndeki El-Burc ve El-Meyte bölgelerinde yaşayan 10'dan fazla aileyi (yaklaşık 60 kişi) sınır dışı ettiğini belirtti.

Ürdün sınırına komşu ve verimli topraklarıyla bilinen Ağvar (Ürdün Vadisi) bölgesinde 10 bin Filistinli yaşıyor.

İşgal rejimi, beş bini Kuzey Ağvar bölgesinde yaşayan Filistinlilere inşaat ruhsatı vermediği için bu insanlar baraka ve çadırlarda barınıyorlar.

Siyonist işgal rejimi, bu bölgenin Batı Şeria'da kendi idaresinde bulunduğu gerekçesiyle ruhsat vermediği için Filistinlilerin yapılarını sık sık yıkıyor ve onları bölgeden sürgün ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Hindistan 14 bin Covid-19 vakası ve 155 ölüm bildirdiHindistan 14 bin Covid-19 vakası ve 155 ölüm bildirdiIrak'ta 340 kişinin idamının infazı onaylandıIrak'ta 340 kişinin idamının infazı onaylandıDünya genelinde Covid-19 salgını nedeniyle can kaybı 2 milyon 130 bini geçtiDünya genelinde Covid-19 salgını nedeniyle can kaybı 2 milyon 130 bini geçtiCovid-19 salgını nedeniyle Brezilya'da bin 96 Meksika'da bin 440 ölümCovid-19 salgını nedeniyle Brezilya'da bin 96 Meksika'da bin 440 ölümAfgan barışında iyimserlik sürüyorAfgan barışında iyimserlik sürüyor
SIRADAKİ HABER