HaberlerDünyaÜrdün: Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açma kararı hükümsüz ve kanun dışıdır

Ürdün: Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açma kararı hükümsüz ve kanun dışıdır

Ürdün Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Dayfullah el-Fayiz, yaptığı açıklamada, “Kudüs'te büyükelçilik açmak, uluslararası hukuku ve uluslararası kararları açık bir şekilde ihlal etmektir.” dedi.

Ürdün: Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açma kararı hükümsüz ve kanun dışıdır

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Fayiz, "Kudüs'ün yasal statüsünü değiştirmeyi amaçlayan tüm icraat ve kararlar, hukuki açıdan hükümsüz ve kanun dışı kabul edilir ve hiçbir yasal etkisi yoktur." ifadelerine yer verdi.

Fayiz, adil ve kapsamlı bir barışın ancak 4 Haziran 1967’de başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulması ile sağlanabileceğini vurguladı.

Kosova Dışişleri ve Diaspora Bakanlığı yaptığı açıklamada, Kosova'nın Kudüs Büyükelçiliği'nin açıldığını ve faaliyete başladığını duyurmuştu.

Devamında, Kudüs'te büyükelçiliğin açılmasının amacının Kosova ve işgal rejimi arasındaki ilişkileri geliştirmek ve Kosova'nın uluslararası arenadaki konumunu güçlendirmek olduğunu belirtmişti.

Kosova ile işgal rejimi arasında diplomatik ilişkilerin resmen başlatılmasına yönelik anlaşma 1 Şubat'ta imzalanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER