HaberlerDünyaÜrdün: Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açma kararı hükümsüz ve kanun dışıdır

Ürdün: Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açma kararı hükümsüz ve kanun dışıdır

Ürdün Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Dayfullah el-Fayiz, yaptığı açıklamada, “Kudüs'te büyükelçilik açmak, uluslararası hukuku ve uluslararası kararları açık bir şekilde ihlal etmektir.” dedi.

Ürdün: Kosova'nın Kudüs'te büyükelçilik açma kararı hükümsüz ve kanun dışıdır

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Fayiz, "Kudüs'ün yasal statüsünü değiştirmeyi amaçlayan tüm icraat ve kararlar, hukuki açıdan hükümsüz ve kanun dışı kabul edilir ve hiçbir yasal etkisi yoktur." ifadelerine yer verdi.

Fayiz, adil ve kapsamlı bir barışın ancak 4 Haziran 1967’de başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulması ile sağlanabileceğini vurguladı.

Kosova Dışişleri ve Diaspora Bakanlığı yaptığı açıklamada, Kosova'nın Kudüs Büyükelçiliği'nin açıldığını ve faaliyete başladığını duyurmuştu.

Devamında, Kudüs'te büyükelçiliğin açılmasının amacının Kosova ve işgal rejimi arasındaki ilişkileri geliştirmek ve Kosova'nın uluslararası arenadaki konumunu güçlendirmek olduğunu belirtmişti.

Kosova ile işgal rejimi arasında diplomatik ilişkilerin resmen başlatılmasına yönelik anlaşma 1 Şubat'ta imzalanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER