HaberlerDünyaÜrdün'de Prens Hamza davasına yayın yasağı

Ürdün'de Prens Hamza davasına yayın yasağı

Amman Başsavcısı Hasan Abdellat, Prens Hamza bin Hüseyin ve gözaltına alınan kişilerle ilgili yürütülen soruşturmalara yayın yasağı getirdi.

Ürdün'de Prens Hamza davasına yayın yasağı

Ürdün yönetimi, Kral Abdullah'ın üvey kardeşi Prens Hamza'nın "ülkeyi istikrarsızlaştırmak için plan yapmak" iddiasıyla suçlanmasının ardından tüm haber kuruluşlarının ve sosyal medya kullanıcılarının söz konusu hadiseyle ilgili herhangi bir içeriği yayınlamasını yasakladı.

Amman Başsavcısı Hasan Abdellat, görsel-işitsel medya ve sosyal medyayı kapsayan yasağın Ceza Kanunu'nun 255. maddesi ile Basın ve Yayın Kanunu'nun 38c, 38d ve 39. Maddesi hükümlerine dayandığını bildirdi.

Kraliyet Divanı tarafından yapılan açıklamada, Kral 2. Abdullah'ın, Prens Hamza ile görüştüğü ve Prens Hamza'nın üvey kardeşi Kral 2. Abdullah'a sadakat yemini ettiği bildirildi.

Prens Hamza'nın Kral'a sadakat yemini etmesi, yaklaşık 16 kişiyi kapsayan soruşturma dosyasının tamamlanmasını engellemeyecek.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER