HaberlerDünyaÜrdün'de Prens Hamza davasına yayın yasağı

Ürdün'de Prens Hamza davasına yayın yasağı

Amman Başsavcısı Hasan Abdellat, Prens Hamza bin Hüseyin ve gözaltına alınan kişilerle ilgili yürütülen soruşturmalara yayın yasağı getirdi.

Ürdün'de Prens Hamza davasına yayın yasağı

Ürdün yönetimi, Kral Abdullah'ın üvey kardeşi Prens Hamza'nın "ülkeyi istikrarsızlaştırmak için plan yapmak" iddiasıyla suçlanmasının ardından tüm haber kuruluşlarının ve sosyal medya kullanıcılarının söz konusu hadiseyle ilgili herhangi bir içeriği yayınlamasını yasakladı.

Amman Başsavcısı Hasan Abdellat, görsel-işitsel medya ve sosyal medyayı kapsayan yasağın Ceza Kanunu'nun 255. maddesi ile Basın ve Yayın Kanunu'nun 38c, 38d ve 39. Maddesi hükümlerine dayandığını bildirdi.

Kraliyet Divanı tarafından yapılan açıklamada, Kral 2. Abdullah'ın, Prens Hamza ile görüştüğü ve Prens Hamza'nın üvey kardeşi Kral 2. Abdullah'a sadakat yemini ettiği bildirildi.

Prens Hamza'nın Kral'a sadakat yemini etmesi, yaklaşık 16 kişiyi kapsayan soruşturma dosyasının tamamlanmasını engellemeyecek.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER