HaberlerDünyaUmut Kervanı Vakfı Afrika'da mağdur ailelere yardım elini uzattı

Umut Kervanı Vakfı Afrika'da mağdur ailelere yardım elini uzattı

Uganda'nın Soroti kentinde çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, ailelere canlı süt keçisi dağıtımını gerçekleştirdi.

Umut Kervanı Vakfı Afrika'da mağdur ailelere yardım elini uzattı

Afrika Kıtası ülkelerinden Uganda'da ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatan Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı Genel Sekreteri Nurullah Günaydın, Vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi Sabahattin Ugar ve beraberindeki heyet onlarca aileye canlı süt keçisi dağıtımını gerçekleştirdi.

Süt temin etmekte zorlanan ailelere besin sağlamak ve kendi geçimlerini bir nebze olsun yapabilmeleri için canlı süt keçisi dağıtımı yapan Vakıf yetkilileri, ailelerin yüzünü güldürdü.

Hayırseverlerin katkıları sürdükçe daha fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaşabilmenin mümkün olacağını kaydeden Vakıf Mütevelli Heyeti Üyesi Sabahattin Ugar, "Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı çalışmaları kapsamında Uganda'nın Soroti kentinde, Vakfımızın başlatmış olduğu canlı süt keçisi projesi kapsamında hayırseverlerimizin bağışlamış oldukları süt keçilerini dağıttık. Gerçekten bu proje çok güzel oldu ve ayrıca süt temin etmekte zorlanan ailelerimize de bir katkı oldu. Allah-u Teala hayır sahiplerinden razı olsun. Burada diğer yardım çalışmalarımız da devam ediyor ve bu kapsamda gıda kolileri, Kur'an-ı Kerim, su kuyusu temel atma çalışmalarımız oldu. Dünyanın bütün mazlum coğrafyalarında bu çalışmalarımız devam ediyor. Hayırseverlerimizin katkıları sürdükçe biz de daha güzel projelere imza atacağız." ifadelerini kullandı.

Aileler sırayla hayırseverlerin bağışladığı süt keçilerini Vakıf yetkililerinden aldı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER