HaberlerDünyaUmut Kervanı Uganda'da ailelerin ve öğrencilerin yardımına koştu

Umut Kervanı Uganda'da ailelerin ve öğrencilerin yardımına koştu

Uganda'da yürüttükleri çalışmalar kapsamında evinde Kur'an-ı Kerim, kırtasiye ve yeni elbisesi olmayan öğrencilerin yüzlerini güldüren Umut Kervanı yetkilileri, çalışmalarına Soroti kenti bölgesinde devam etti.

Umut Kervanı Uganda'da ailelerin ve öğrencilerin yardımına koştu

Gittikleri bir köyde protokol imzaladıkları IHO EBRAR Uluslararası Yardım Organizasyonu tarafından yapılmış olan IBS Yunus Emre okulunda eğitim gören öğrencilere Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı yetkilileri kırtasiye yardımında bulundu.

Eğitim alırken kırtasiye malzemelerinin bir kısmını ancak temin edebilen aileler bu şekilde çocuklarına yardımcı olmaya çalışıyorlar. Verilen malzemeler yeterli değil, bu noktada hayırsever yardım kuruluşları devreye giriyor. Bu yardım kuruluşlarından biri de Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı.

Yapılan yardım çalışması hakkında bir açıklama yapan Vakfın Genel Sekreteri Nurullah Günaydın, "Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı olarak Afrika Kıtası'nın Uganda ülkesindeyiz. Soroti bölgesinde ziyaret ettiğimiz üç sınıflı okulu ziyaret ederek öğrencilere kırtasiye yardımında bulunduk. Allah-u Teala yardımı gerçekleştiren hayırseverlerden razı olsun. Ziyaret ettiğimiz bu okul, beraber protokol imzaladığımız IHO EBRAR tarafından yapılan bir okuldur. Öğrenciler hem dini ve hem de fenni ilimler öğrenmektedirler." dedi.

Kırtasiye yardımının ardından, yeni elbisesi olmayan üstlerindeki eski elbiseler ile yaşamlarına devam eden kız ve erkek çocukları da unutmayan yetkililer burada yaptıkları elbise yardımı ile çocukları sevindirdiler.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Sabahattin Ugar, "Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı'na elbise bağışında bulunan hayırseverlerin bağışlarını buradaki ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara dağıttık. Çok güzel bir etkinlik oldu, buradaki çocuklar hem çok sevindi ve hem de dua ettiler." ifadelerini kullandı.

Bölgede yapılan çalışmalar kapsamında son olarak evlerinde Kur'an-ı Kerim bulunmayan ailelere cami bahçesinde Kur'an-ı Kerim dağıtımı gerçekleştirildi.

Dağıtım yaptıkları evlerden ziyade bölgede ciddi manada bu alanda eksikliğin olduğunu kaydeden Nurullah Günaydın şunları söyledi:

"Soroti kenti bölgesinde çalışmalarımız devam ediyor. Burada bir camide hayırseverlerin bize bağışladıkları Kur'an-ı Kerimleri yöre halkına dağıttık. Allah bu hayırda bulunan hayırseverlerimizden ve özellikle Bursa Umut Kervanı hayırseverlerinin katkısı çok bu hayırda, onlar adına dağıttık bu Kur'an-ı Kerimleri, Allah hayırlarını kabul etsin inşallah. Kur'an-ı Kerim elinde olmayan çok sayıda insan var. Hayırseverlerimizden sürekli olarak yardım bekliyoruz ki biz sürekli olarak bu faaliyetleri yerine getirelim inşallah."

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER