HaberlerDünyaUkrayna"daki operasyonlarında 325 asker öldü

Ukrayna"daki operasyonlarında 325 asker öldü

Ukrayna’nın doğusundaki terörle mücadele operasyonlarının başladığı, nisan ayından bu tarafa toplam, 325 Ukraynalı askerin öldüğü ve bin 232 askerin de yaralandığı bildirildi.Ukrayna Güvenlik ve Savunma Kurulu Bilgi Merkezi sözcüsü Andrey Lısenko yaptığı açıklamada çatışmaların aralıksız devam ettiği doğu bölgelerinde, son 24 saat içinde 13 Ukrayna askerin öldüğünü ve 19 askerin de yaralandığını belirtti.

Ukrayna"daki operasyonlarında 325 asker öldü
Ukrayna’nın doğusundaki terörle mücadele operasyonlarının başladığı, nisan ayından bu tarafa toplam, 325 Ukraynalı askerin öldüğü ve bin 232 askerin de yaralandığı bildirildi.
Ukrayna Güvenlik ve Savunma Kurulu Bilgi Merkezi sözcüsü Andrey Lısenko yaptığı açıklamada çatışmaların aralıksız devam ettiği doğu bölgelerinde, son 24 saat içinde 13 Ukrayna askerin öldüğünü ve 19 askerin de yaralandığını belirtti.

Ukrayna kolluk kuvvetleri bir hafta içerisinde ülkenin doğusundaki, 10 yerleşim alanını daha ayrılıkçılardan temizlediği belirtiliyor.
Sözcü, Ukrayna askerlerinin Donetsk Havaalanı’na girdiklerin ve Lugansk Havaalanı’nı da geri aldıklarını açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

Milli Savunma Bakanı Akar Irak'taMilli Savunma Bakanı Akar Irak'taEmperyalist ABD'nin askerleri Somali'den tamamen çekildiEmperyalist ABD'nin askerleri Somali'den tamamen çekildiSiyonist işgal rejimi Gazze'nin güneyine saldırdıSiyonist işgal rejimi Gazze'nin güneyine saldırdıRusya'da Covid-19 nedeniyle 471 kişi daha öldü 22 bin yeni vaka tespit edildiRusya'da Covid-19 nedeniyle 471 kişi daha öldü 22 bin yeni vaka tespit edildiİslam düşmanı Fransa'da başörtüsü yasaklama girişimi Meclisten geri döndüİslam düşmanı Fransa'da başörtüsü yasaklama girişimi Meclisten geri döndü
SIRADAKİ HABER