HaberlerDünyaUkrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko, Erdoğan"ın yemin törenine katılmıyor

Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko, Erdoğan"ın yemin törenine katılmıyor

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine katılma programını iptal etti. Poroşenko konuya ilişkin açıklamasında, Rusya’nın askeri hareketliliği ve özellikle Donetsk bölgesinde durumun hızla kötüleştiği için Türkiye’ye yapacağı çalışma ziyaretini iptal ettiğini söyledi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko, Erdoğan"ın yemin törenine katılmıyor
Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine katılma programını iptal etti.
Poroşenko konuya ilişkin açıklamasında, Rusya’nın askeri hareketliliği ve özellikle Donetsk bölgesinde durumun hızla kötüleştiği için Türkiye’ye yapacağı çalışma ziyaretini iptal ettiğini söyledi.

Ukrayna makamları ise Poroşenko'nun Türkiye ziyaretini iptal sebebini Rus askerlerinin Ukrayna sınırını ihlal etmesi ve bu çerçevede Milli Güvenlik Konseyi'nin acil toplanmasına bağladı.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER