HaberlerDünya​Uganda'nın Soroti kentinde Berat Kandili ihya edildi

​Uganda'nın Soroti kentinde Berat Kandili ihya edildi

Soroti kentinde bulunan camilerde bir araya gelen halk, okunan ilahilere eşlik etti, sık sık salavat ve tekbirler getirdi.

​Uganda'nın Soroti kentinde Berat Kandili ihya edildi

Ramazan ayının habercisi olarak kabul edilen Şaban ayının 15’inci gecesi Berat Kandili, Afrika ülkesi Uganda'nın doğusunda yer alan Soroti'de camilerde dualarla ihya edildi.

Beraat Kandiline ulaşmanın büyük sevinç ve heyecanını yaşayan halk, İslam alemi genelinde olduğu gibi Uganda'da Berat Kandili’ni camilerde ihya eden ettiler. Camileri dolduran Müslümanlar, okunan ilahilere dualara eşlik edip namaz ile geçirdiler.

Coronavirus salgını nedeni ile akşam saatlerinde dışarı çıkmanın yasak olduğu ülkede halk Beraat Kandilini gündüz ihya etti.

Bayanlar ve erkekler camileri doldurarak, okunan Kur'an-ı Kerim’leri can kulağıyla dinleyip İslam âlemi için bol bol dua etti.

Mosgue Camii Baş Müderrisi Hasan Süleyman, Berat Kandili ile ilgili kısa bir sohbet yaptı. Sohbet sırasında halk pür dikkat İmam Hasan Süleyman'ı dinledi.

Program kılınan öğle namazının ardından son buldu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER