HaberlerDünyaUganda'da sıra eksiği bulunan okulun imdadına Umut Kervanı yetişti

Uganda'da sıra eksiği bulunan okulun imdadına Umut Kervanı yetişti

Uganda'nın Başkenti Kampala'da eğitim gören öğrencilerin sıra eksiği olduğunu öğrenen Umut Kervanı yetkilileri harekete geçerek ihtiyaç bulunan okula sıra temin ettiler.

Uganda'da sıra eksiği bulunan okulun imdadına Umut Kervanı yetişti

Kampala'da 800 öğrencinin hem dini ve hem de fenni ilim eğitimi aldığı okulun yetkilileri, Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı ile irtibata geçerek öğrencilerin eksiklerinin olduğunu iletmeleri üzerine Vakfın yetkilileri harekete geçti ve hayırseverlerin bağışları ile okula sıra temin ettiler.

Sıraların sınıflara yerleştirilmesi için öğrenciler ile birlikte sıraları taşıyan Vakıf yetkilileri, yapılan dizayndan sonra tercümanlar vasıtası ile öğrenciler ile bir müddet sohbet etti.

Vakıf Mütevelli Heyeti Üyesi Sabahattin Ugar, "Kampala kentinde Müslüman çocukların eğitim gördüğü bir okuldayız. Okul yetkilileri iki tane sınıfta eksik olan masa ve sıra talebinde bulundular. Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı olarak eğitime katkı çalışmalarımız kapsamında bu okulun sıra ihtiyacını karşıladık. Hayırseverlerimizin bağışladığı bu sıraları okula getirdik. Salgın nedeni ile şu an sadece 8'inci sınıflar eğitim görüyor ama normalde 800 öğrencinin eğitim gördüğü bir okuldur burası. Allah hayır sahiplerinden razı olsun." dedi.

Okul idaresi ile bir müddet sohbet eden Vakıf Genel Sekreteri Nurullah Günaydın ve Mütevelli Heyeti Üyesi Sabahattin Ugar, öğrencilere bir takım hediye ve ikramlar yaptıktan sonra okuldan ayrıldılar.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER