HaberlerDünyaUganda'da sıra eksiği bulunan okulun imdadına Umut Kervanı yetişti

Uganda'da sıra eksiği bulunan okulun imdadına Umut Kervanı yetişti

Uganda'nın Başkenti Kampala'da eğitim gören öğrencilerin sıra eksiği olduğunu öğrenen Umut Kervanı yetkilileri harekete geçerek ihtiyaç bulunan okula sıra temin ettiler.

Uganda'da sıra eksiği bulunan okulun imdadına Umut Kervanı yetişti

Kampala'da 800 öğrencinin hem dini ve hem de fenni ilim eğitimi aldığı okulun yetkilileri, Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı ile irtibata geçerek öğrencilerin eksiklerinin olduğunu iletmeleri üzerine Vakfın yetkilileri harekete geçti ve hayırseverlerin bağışları ile okula sıra temin ettiler.

Sıraların sınıflara yerleştirilmesi için öğrenciler ile birlikte sıraları taşıyan Vakıf yetkilileri, yapılan dizayndan sonra tercümanlar vasıtası ile öğrenciler ile bir müddet sohbet etti.

Vakıf Mütevelli Heyeti Üyesi Sabahattin Ugar, "Kampala kentinde Müslüman çocukların eğitim gördüğü bir okuldayız. Okul yetkilileri iki tane sınıfta eksik olan masa ve sıra talebinde bulundular. Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı olarak eğitime katkı çalışmalarımız kapsamında bu okulun sıra ihtiyacını karşıladık. Hayırseverlerimizin bağışladığı bu sıraları okula getirdik. Salgın nedeni ile şu an sadece 8'inci sınıflar eğitim görüyor ama normalde 800 öğrencinin eğitim gördüğü bir okuldur burası. Allah hayır sahiplerinden razı olsun." dedi.

Okul idaresi ile bir müddet sohbet eden Vakıf Genel Sekreteri Nurullah Günaydın ve Mütevelli Heyeti Üyesi Sabahattin Ugar, öğrencilere bir takım hediye ve ikramlar yaptıktan sonra okuldan ayrıldılar.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER