HaberlerDünyaUAEA Başkanı Grossi bugün Tahran'a gidiyor

UAEA Başkanı Grossi bugün Tahran'a gidiyor

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEA) Başkanı Rafael Grossi, üst düzey İranlı yetkililerle görüşmelerde bulunmak üzere bugün Tahran'a gidiyor.

UAEA Başkanı Grossi bugün Tahran'a gidiyor

Grossi, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, İran'ın nükleer meselesiyle ilgili ortak bir çözüm yolu bulmak amacıyla İran'a gideceğini duyurmuştu.

Birleşmiş Milletlere bağlı Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, İran'ın İsfahan'daki üretim tesislerinde az miktarda uranyum metali üretildiğini duyurmuştu.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2015'te Almanya, Fransa, İngiltere, Çin, Rusya, ABD ve İran ile imzalanan nükleer anlaşmadan 2018'de ülkesinin tek taraflı çekildiğini belirterek İran'a yeniden yaptırımlar uygulamaya başlamıştı.

Bunun üzerine İran, uranyumu yüzde 20 zenginleştirdiğini ve nükleer silah üretiminde de kullanılan uranyum metali üretimi için çalışmalara başladığını açıklamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Biden döneminde de Meksika sınırındaki mültecilere gözaltıBiden döneminde de Meksika sınırındaki mültecilere gözaltıHAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorHAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladıDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladıİtalya 23 bin 641 Covid-19 vakası ve 307 ölüm bildirdiİtalya 23 bin 641 Covid-19 vakası ve 307 ölüm bildirdiABD’de Covid-19’dan ölenlerin sayısı 522 bini geçtiABD’de Covid-19’dan ölenlerin sayısı 522 bini geçti
SIRADAKİ HABER