HaberlerDünyaTwitter, Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldı

Twitter, Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldı

Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını, "Şiddeti daha fazla kışkırtma" riski nedeniyle askıya aldığını açıkladı.

Twitter, Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldı

Twitter'dan yapılan yazılı açıklamada, "Trump'ın hesabından paylaştığı mesajların şiddeti kışkırtma riski bulunduğu, bu nedenle hesabın kalıcı olarak askıya alındığı" belirtildi.

Açıklamada, "Son yıllarda, liderlerin hesaplarının bizim kurallarımızdan daha üstün olmadığını ve Twitter'ı şiddeti yaymak için kullanamayacaklarını net bir şekilde belirttik." denildi.

Trump'ın "realDonaldTrump" kullanıcı adlı hesabını, "şiddete teşvik" gerekçesiyle askıya alan Twitter, Trump'ın seçim kampanya ekibi tarafından kullanılan "TeamTrump" adlı hesabı da askıya aldı.

Facebook ve Instagram da Trump'ın paylaşımları nedeniyle hesaplarını askıya almıştı.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de Covid-19 salgınında son 24 saatte 2 bin 906 ölümABD'de Covid-19 salgınında son 24 saatte 2 bin 906 ölümAkdeniz'de göçmen teknesi battı: 43 ölüAkdeniz'de göçmen teknesi battı: 43 ölüAlmanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyorAlmanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyorİspanya'da şiddetli patlamaİspanya'da şiddetli patlamaBeyaz Saray'dan ayrılan Trump: Bir şekilde geri döneceğimBeyaz Saray'dan ayrılan Trump: Bir şekilde geri döneceğim
SIRADAKİ HABER