HaberlerDünyaTwitter, Hamanei'nin "güvensiz aşı" paylaşımını kaldırdı

Twitter, Hamanei'nin "güvensiz aşı" paylaşımını kaldırdı

Twitter, İran İslam Cumhuriyeti Rehberi Seyyid Ali Hamanei, batı menşeli Covid-19 aşıların güvensiz oldukların dair yaptığı paylaşımı kaldırdı.

Twitter, Hamanei'nin "güvensiz aşı" paylaşımını kaldırdı

Twitter, İran İslam Cumhuriyeti Rehberi Seyyid Ali Hamanei'nin, batı menşeli Covid-19 aşıların güvensiz oldukların dair paylaşımını "yanıltıcı bilgiler içerdiği" gerekçesiyle kaldırdı.

Hamanei daha önce, güvenli olmadıklarına dikkat çekerek ülkesinin Amerikan ve İngiliz aşılarını ithal etmeyeceği yönünde bir tweet yayınlamıştı.

Hamanei, "Amerika ve Birleşik Krallık'ta yapılan aşıların ithal edilmesi yasaktır. Bu aşılar tamamen güvensizler ve insanlara da zarar verme olasılıkları var." demişti.

Hamanei, 1985'te 400'ü aşkın kişinin ölümüne yol açan "kirli kan skandalına" karışan Fransa'ya da aşı konusunda güvenmediğini söylemişti.

İLGİLİ HABERLER

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştı
SIRADAKİ HABER