HaberlerDünyaTwitter, Hamanei'nin "güvensiz aşı" paylaşımını kaldırdı

Twitter, Hamanei'nin "güvensiz aşı" paylaşımını kaldırdı

Twitter, İran İslam Cumhuriyeti Rehberi Seyyid Ali Hamanei, batı menşeli Covid-19 aşıların güvensiz oldukların dair yaptığı paylaşımı kaldırdı.

Twitter, Hamanei'nin "güvensiz aşı" paylaşımını kaldırdı

Twitter, İran İslam Cumhuriyeti Rehberi Seyyid Ali Hamanei'nin, batı menşeli Covid-19 aşıların güvensiz oldukların dair paylaşımını "yanıltıcı bilgiler içerdiği" gerekçesiyle kaldırdı.

Hamanei daha önce, güvenli olmadıklarına dikkat çekerek ülkesinin Amerikan ve İngiliz aşılarını ithal etmeyeceği yönünde bir tweet yayınlamıştı.

Hamanei, "Amerika ve Birleşik Krallık'ta yapılan aşıların ithal edilmesi yasaktır. Bu aşılar tamamen güvensizler ve insanlara da zarar verme olasılıkları var." demişti.

Hamanei, 1985'te 400'ü aşkın kişinin ölümüne yol açan "kirli kan skandalına" karışan Fransa'ya da aşı konusunda güvenmediğini söylemişti.

İLGİLİ HABERLER

İzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıİzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülke
SIRADAKİ HABER