HaberlerDünyaTwitter, Facebook ve Instagram'dan ABD Başkanı Trump'ı engelleme kararı

Twitter, Facebook ve Instagram'dan ABD Başkanı Trump'ı engelleme kararı

Twitter, ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını 12 saat boyunca kilitledi. Facebook ve Instagram da Trump'ı 24 saat engelleme kararı aldı.

Twitter, Facebook ve Instagram'dan ABD Başkanı Trump'ı engelleme kararı

Twitter, başkent Washington'daki protestoların ardından 3 paylaşımı nedeniyle ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını 12 saat boyunca kilitledi.

Twitter'dan yapılan açıklamada, söz konusu paylaşımlar kaldırılmadığı ve ihlaller devam ettiği sürece hesabın askıya alınacağı bildirildi.

ABD merkezli sosyal paylaşım platformu Facebook da Trump'a, Kongreye yapılan baskına yönelik paylaşımları nedeniyle 24 saat boyunca paylaşım engeli koydu.

Facebook'a ait diğer paylaşım sitesi Instagram da Trump'ın hesabının 24 saat kilitlendiğini duyurdu.

İLGİLİ HABERLER

İzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıİzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülke
SIRADAKİ HABER