HaberlerDünyaTwitter etkileşimlerde farklı emojileri test ediyor

Twitter etkileşimlerde farklı emojileri test ediyor

Twitter, Facebook'a benzer, emoji ile etkileşim konusunda kullanıcılarının ne hissettiğini öğrenmek için çalışmalara başladı.

Twitter etkileşimlerde farklı emojileri test ediyor

Twitter, yapılan paylaşımlar karşısında insanların ne hissettiklerini öğrenmek için Facebook benzeri bir emoji etkileşim özelliği hakkında anket yapıyor.

Ankete ilişkin bilgi veren bir Twitter sözcüsü, insanların kendilerini ifade etmeleri için ek yollar araştırdıklarını söyledi.

Tasarlanan emojilerde kalp, gözyaşlarıyla gülen emoji, düşünen yüz, ağlayan yüz, sinirli yüz, ateş, açık iki el gibi birkaç farklı emoji yer alıyor.

Twitter ayrıca, kendi tweet'lerinin beğenilmemesi durumunda kullanıcıların nasıl hissedeceklerini ve bunun gelecekte tweet atmaktan caydırıp caydırmayacağını da sordu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER