HaberlerDünyaTürkmenistan"da 30 Ağustos resepsiyonu

Türkmenistan"da 30 Ağustos resepsiyonu

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat’ta düzenlenen resepsiyon ile kutlandı.

Türkmenistan"da 30 Ağustos resepsiyonu
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat’ta düzenlenen resepsiyon ile kutlandı.

Aşkabat’taki Nusay otelindeki resepsiyona, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkanı Yardımcısı Palvan Taganov, Türkmenistan Savunma Bakanı Yardımcısı Yarbay Yusuf Muhammetguliyev, yabancı ülke misyon temsilcileri, askeri ataşeler ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Davetlilerin Türkiye'nin Aşkabat Büyükelçiliği Askeri Ateşesi Tank Kurmay Albay Fehmi Atuk ve elçilik mensupları tarafından karşılanmasından sonra iki ülke milli marşları seslendirildi.

Askeri Ataşe Fehmi Atuk davetlilere hitaben yaptığı konuşmada, "Bugün kutlanan 30 Ağustos günü tam anlamıyla bir varoluş mücadelesi ve Türk ulusu için dönüm noktası olmuştur. Zafer Bayramı'nın 92'inci yıldönümünü ata vatan Türkmenistan’da kutlamaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz. Gelişmelerini memnuniyetle izlediğimiz Türkmenistan Silahlı Kuvvetleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında eşit derecede, iki ülke menfaatlarına dayalı ilişkilerin karşılıklı saygı çerçevesinde önümüzdeki dönemde artarak devam edeceğini gönülden inanıyorum. Bu yolda her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim." dedi.

Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Palvan Taganov, Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov adına Türkiye’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’ın tebrik etti. Taganov, Türkmenistan ile Türkiye ilişkilerinin siyasi, ekonomik, kültür, eğitim ve diğer bütün alanlarda istikrarlı bir şekilde geliştiğini kaydetti. Türkmen üst düzey yetkili, bundan sonra da ikili işbirliğinin iki ülke işadamlarının katkılarıyla üst seviyelere taşınacağına canı gönülden inandığını belirtti.

Programın sonunda davetlilere Türk yemekleri ve tatlıları ikram edildi.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER