HaberlerDünyaTürklerin oturduğu bina böyle çöktü

Türklerin oturduğu bina böyle çöktü

Fransa’nın Strasbourg şehrinde Türk ailelerin oturduğu bir bina geçtiğimiz hafta aniden çöktü. Mahallelilerin çatlakları fark etmesi sayesinde tahliye edilen binada ölen ya da yaralanan olmadı. Evleri yıkılan kadınlar ise hıçkıra hıçkıra ağladı

Türklerin oturduğu bina böyle çöktü
Fransa’nın Strasbourg şehrinde Türk ailelerin oturduğu bir bina geçtiğimiz hafta aniden çöktü. Mahallelilerin çatlakları fark etmesi sayesinde tahliye edilen binada ölen ya da yaralanan olmadı. Evleri yıkılan kadınlar ise hıçkıra hıçkıra ağladı

Strasbourg'da çökmek üzere olan bir binadaki çatlağın fark edilmesiyle büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Camiye gitmekte olan Güney Efendi ile arkadaşı Cuma Güdümen, çatlağı görüp çalışanlara ve evde oturanlara haber verdi, birçok kişinin hayatını kurtardı. Sigorta şirketleri kesin çözüm bulunana kadar aileleri otellere yerleştirdi.

Geçtiğimiz hafta salı günü öğlen saatlerinde namaza gitmek için evden ayrılan Cuma Güdümen ve Güney Efendi, binanın hemen yanında devam eden inşaat sebebiyle evde oluşan büyük çatlakları fark etti. Kepçeyle çalışan isçilere haber verdiler ve çalışma durdu. O sırada binada oturan ailelere haber verdiler ve acilen bina boşaltıldı. Polis, itfaiye ve ambulans gerekli önlemleri alıp olay yerine gelip elektrik ve gaz bağlantılarını kesti, birkaç saat geçmeden binanın bir bölümü büyük bir gürültüyle yeni inşaatın olduğu tarafa yıkıldı.

Binanın hemen girişinde 10 yıldır fırın işleten Avni Güler yıkılan bölümdeki 3 ailenin de izinde olması, gündüz vakti olması ve arkadaşların fark etmesinden dolayı büyük bir facianın eşiğinden dönüldüğünü ifade etti Kendisi de o sırada Türkiye’de izinde olan Güler, tek sevindirici tarafın can kaybı yaşanmaması olduğunu söyledi.

10 GÜN OLDU, SİGORTA ŞİRKETİ HENÜZ EKSPER GÖNDERMEDİ

Türkiye’deki iznini yarıda kesen Avni Güler, sigortanın henüz kendilerini mağduriyetten kurtarmadığı için tepkili. Geçen hafta salı günü olayın meydana geldiğini söyleyen Güler “Bugün 9. gün ama henüz sigorta eksper gönderip tespit yapmış değil.” dedi. Üst kattaki daireler için sigortaların geldiğini, hasar tespiti yapıp ev sahiplerinin işlemlerini başlattığını fakat mektup yazıp defalarca irtibata geçmesine rağmen herhangi bir işlemin başlatılmadığını ifade etti. “9 gündür çalışmadığımız gibi ne kadar böyle devam edeceğini de bilmiyoruz, farz edelim bu süre içindeki zararımı sigorta karşıladı, ben nerede tekrar is yapacağım, giden müşterilerimi tekrar nasıl toparlayacağım.” dedi.

AİLELER OTELLERE YERLEŞTİRDİ VE MADDİ YARDIM YAPIYOR

Güvenlik açısından binada oturulamayacağı için sigorta şirketleri bina sakinlerini çevrede bulunan otellere yerleştirdi ve maddi yardım yapıyor. Henüz binanın yıkılıp yıkılmayacağına karar verilmediği için kesin bir çözüm bulunana kadar ailelere bu şekilde yardımlar devam edecek.

İLGİLİ HABERLER

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştı
SIRADAKİ HABER