HaberlerDünyaTürkiye sınırında kaybolan İran vatandaşlarının bulunması için çalışmalar sürüyor

Türkiye sınırında kaybolan İran vatandaşlarının bulunması için çalışmalar sürüyor

İran'ın Batı Azerbaycan Eyaleti'nin yönetim merkezi olan Urmiye Kaymakam Vekili Resul Mukabili, "Geçen hafta Türkiye'de çığ altında kalan beş İran vatandaşını aramak için diplomatik istişarelerimiz sürüyor." dedi.

Türkiye sınırında kaybolan İran vatandaşlarının bulunması için çalışmalar sürüyor

Resul Mukabili, Koran bölgesinde yaşayan beş kişinin 18 Ocak'ta çığ düşmesi sorucu kar altında kaldığını ifade ederek, "Olayın en başında köylülerden birkaçının sınır bölgesine gittikleri haberini aldıktan ve eldeki bilgiler gözden geçirildikten hemen sonra, kayıpların durumunu takip etmek için şehrin tüm imkânları seferber edildi." dedi.

Türkiye sınır güçlerine kayıpların aranması için acil başvuru yapıldığını belirten Mukabili, "Türkiye sınır muhafızlarından oluşan ekipler olay yerine sevk edildi ve şu ana kadar bir sonuç alınamadı. İran Kızılay Cemiyetine bağlı yardım ekipleri en başından beri olay yerine sevk edilmeye hazırdı." ifadelerini kullandı.

İran-Türkiye sınırındaki kar fırtınası nedeniyle düşen çığ sonucu 18 Ocak'ta beş İran vatandaşı kaybolmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER