HaberlerDünyaTürkiye İngiltere ile yarın serbest ticaret antlaşması imzalayacak

Türkiye İngiltere ile yarın serbest ticaret antlaşması imzalayacak

​İngiltere Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, İngiltere ve Türkiye arasında yarın bir ticaret antlaşması imzalanacağı duyuruldu.

Türkiye İngiltere ile yarın serbest ticaret antlaşması imzalayacak

Bu antlaşmanın İngiltere'nin AB ile imzaladığı ticaret antlaşmasının ardından imzalayacağı ilk ticaret antlaşması olacağı kaydedildi.

Antlaşmanın iki ülke arasındaki mevcut ticaret koşullarının devamını sağlayacağı belirtildi.

İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Liz Truss, çok yakında iki ülke arasında özel bir antlaşma yapılmasından umutlu olduğunu dile getirerek, "Gümrüksüz ticaret düzenlemelerini imzalamayı bekliyoruz ve bu ticari ilişkimizi destekleyecektir" açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Rusya'da muhalif Aleksey Navalnıy'na bağlı yerlere baskın yapıldıRusya'da muhalif Aleksey Navalnıy'na bağlı yerlere baskın yapıldıİran Dışişleri Bakanı Zarif, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştüİran Dışişleri Bakanı Zarif, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüştüIrak'ta 9 DAİŞ mensubu öldürüldüIrak'ta 9 DAİŞ mensubu öldürüldüKamerun'da katliam gibi kaza: 53 ölüKamerun'da katliam gibi kaza: 53 ölüAlmanya’da evden çalışma dönemi başladıAlmanya’da evden çalışma dönemi başladı
SIRADAKİ HABER