HaberlerDünyaTürkiye İngiltere ile yarın serbest ticaret antlaşması imzalayacak

Türkiye İngiltere ile yarın serbest ticaret antlaşması imzalayacak

​İngiltere Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, İngiltere ve Türkiye arasında yarın bir ticaret antlaşması imzalanacağı duyuruldu.

Türkiye İngiltere ile yarın serbest ticaret antlaşması imzalayacak

Bu antlaşmanın İngiltere'nin AB ile imzaladığı ticaret antlaşmasının ardından imzalayacağı ilk ticaret antlaşması olacağı kaydedildi.

Antlaşmanın iki ülke arasındaki mevcut ticaret koşullarının devamını sağlayacağı belirtildi.

İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Liz Truss, çok yakında iki ülke arasında özel bir antlaşma yapılmasından umutlu olduğunu dile getirerek, "Gümrüksüz ticaret düzenlemelerini imzalamayı bekliyoruz ve bu ticari ilişkimizi destekleyecektir" açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER