HaberlerDünyaTürkiye ile Yunanistan arasındaki istişari görüşmeler devam ediyor

Türkiye ile Yunanistan arasındaki istişari görüşmeler devam ediyor

Türkiye ile Yunanistan, Ege ve Akdeniz'de yaşanan sorunların çözümü için Atina'da bugün 2'nci kez bir araya geliyor.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki istişari görüşmeler devam ediyor

Türkiye ile Yunanistan arasında yapılan istişari görüşmelerin 62'nci turuna dün başkent Atina'da devam edildi.

Görüşmeleri değerlendiren Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye ile aralarında  "tek bir görüş ayrılığı" olduğunu ifade etti. Dendias, bunun da Ege ve Doğu Akdeniz'de Münhasır Ekonomik Bölge ile kıta sahanlığının belirlenmesi olduğunu söyledi.

İki ülke, Ege'de yaşanan sorunlara kalıcı ve kapsamlı çözüm bulmak amacıyla 12 Mart 2002'de görüşmelere başlamıştı.

2016'ya kadar süren görüşmeler Yunan tarafının olumsuz tavrı nedeniyle sürdürülememişti.

Dışişleri Bakanlığı, bir önceki turu 25 Ocak'ta İstanbul'da düzenlenen istişari görüşmelerin bir sonraki turunun 16- 17 Mart'ta Atina'da yapılacağını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER