HaberlerDünyaTürkiye ile Yunanistan arasındaki istişari görüşmeler devam ediyor

Türkiye ile Yunanistan arasındaki istişari görüşmeler devam ediyor

Türkiye ile Yunanistan, Ege ve Akdeniz'de yaşanan sorunların çözümü için Atina'da bugün 2'nci kez bir araya geliyor.

Türkiye ile Yunanistan arasındaki istişari görüşmeler devam ediyor

Türkiye ile Yunanistan arasında yapılan istişari görüşmelerin 62'nci turuna dün başkent Atina'da devam edildi.

Görüşmeleri değerlendiren Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye ile aralarında  "tek bir görüş ayrılığı" olduğunu ifade etti. Dendias, bunun da Ege ve Doğu Akdeniz'de Münhasır Ekonomik Bölge ile kıta sahanlığının belirlenmesi olduğunu söyledi.

İki ülke, Ege'de yaşanan sorunlara kalıcı ve kapsamlı çözüm bulmak amacıyla 12 Mart 2002'de görüşmelere başlamıştı.

2016'ya kadar süren görüşmeler Yunan tarafının olumsuz tavrı nedeniyle sürdürülememişti.

Dışişleri Bakanlığı, bir önceki turu 25 Ocak'ta İstanbul'da düzenlenen istişari görüşmelerin bir sonraki turunun 16- 17 Mart'ta Atina'da yapılacağını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER