HaberlerDünyaTrump yanlıları ve karşıt görüşlüler birbirine girdi

Trump yanlıları ve karşıt görüşlüler birbirine girdi

​ABD'deki başkanlık seçimlerine hile karıştığını ileri süren bir grup Donald Trump yanlısı ülke çapında protestolar düzenledi.

Trump yanlıları ve karşıt görüşlüler birbirine girdi

ABD Başkan Donald Trump yanlısı ajan Roger Stone ile bağlantılı Stop The Steal (Hırsızlığı Durdur) organizatörleri ve kilise grupları, destekçilerini protesto gösterilerine katılmaları yönünde çağrıda bulundu.

Çağrının ardından toplanan Trump yanlısı "ProudBoys (Gururlu Çocuklar)" protestocuları ile "Antifa (Antifaşist Hareketi) protestocu grupları Washington şehir merkezinde birbirine girdi.

Polis, birbirine giren tarafları ayırmak için biber gazı kullandı.

Öte yandan Atlanta, Georgia ve Alabama da dahil olmak üzere ülke çapında benzer protesto gösterileri  düzenlendi.

Washington eyaletinin başkenti Olympia'daki yerel medya, burada Trump yanlısı ve karşıt görüşlü protestocu gruplar arasındaki çatışmalarda bir kişinin vurulduğunu ve üç kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Ülkede ABD seçimlerinin düzenlendiği 2 Kasım'dan sonra Trump destekçileri çeşitli protesto gösterileri düzenlemiş, bu gösterilerde de olaylar çıkmıştı.

Olaylarda siyahi bir kişi bıçaklanmış, bazı kişiler de gözaltına alınmıştı.  

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıFransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıSiyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit etti Siyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit ettiABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçtiİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçti
SIRADAKİ HABER