HaberlerDünyaTrump yanlıları ve karşıt görüşlüler birbirine girdi

Trump yanlıları ve karşıt görüşlüler birbirine girdi

​ABD'deki başkanlık seçimlerine hile karıştığını ileri süren bir grup Donald Trump yanlısı ülke çapında protestolar düzenledi.

Trump yanlıları ve karşıt görüşlüler birbirine girdi

ABD Başkan Donald Trump yanlısı ajan Roger Stone ile bağlantılı Stop The Steal (Hırsızlığı Durdur) organizatörleri ve kilise grupları, destekçilerini protesto gösterilerine katılmaları yönünde çağrıda bulundu.

Çağrının ardından toplanan Trump yanlısı "ProudBoys (Gururlu Çocuklar)" protestocuları ile "Antifa (Antifaşist Hareketi) protestocu grupları Washington şehir merkezinde birbirine girdi.

Polis, birbirine giren tarafları ayırmak için biber gazı kullandı.

Öte yandan Atlanta, Georgia ve Alabama da dahil olmak üzere ülke çapında benzer protesto gösterileri  düzenlendi.

Washington eyaletinin başkenti Olympia'daki yerel medya, burada Trump yanlısı ve karşıt görüşlü protestocu gruplar arasındaki çatışmalarda bir kişinin vurulduğunu ve üç kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Ülkede ABD seçimlerinin düzenlendiği 2 Kasım'dan sonra Trump destekçileri çeşitli protesto gösterileri düzenlemiş, bu gösterilerde de olaylar çıkmıştı.

Olaylarda siyahi bir kişi bıçaklanmış, bazı kişiler de gözaltına alınmıştı.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER