HaberlerDünyaTrump'tan 73 kişiye af kararı

Trump'tan 73 kişiye af kararı

​Mevcut ABD Başkanı Donald Trump, dolandırıcılık ve zimmete para geçirmekle suçlanan eski danışmanı Stephen Bannon da dahil olmak üzere 73 kişiyi affetmeye karar verdi.

Trump'tan 73 kişiye af kararı

Bugün görevini Demokrat Joe Biden'a resmen devredecek olan Mevcut ABD Başkanı Donald Trump, görev süresinin son saatlerinde bir af kararnamesi imzaladı.

Trump'ın affettiği 73 kişi içinde eski başstratejisti Steve Bannon da bulunuyor. Bannon, dolandırıcılık ve zimmete para geçirmekle suçlanıyordu. Listede ayrıca Trump destekçisi işadamı Elliott Brody, rapçi Lil Wayne, Kodak Black ile Detroit'in eski belediye başkanı Kwame Kilpatrick de var.

Brody, Washington'da yasadışı lobicilik faaliyetlerine karışmakla suçlandı. ABD yetkililerine göre Brody, ABD Adalet Bakanlığını ve Trump yönetimini, Malezya devlet yatırım fonu 1MDB ile ilgili soruşturmayı sonlandırmaya ikna etmek için yaklaşık 6 milyon dolar aldı. 

Ayrıca, daha önce ABD'de gözaltına alınan bir Çin vatandaşının salıverilmesini ve anavatanına dönmesini talep ettiği iddia edildi.

Brody, diğer Cumhuriyetçilerin yanı sıra Trump'ın 2016 kampanyasına finansal destek sağlamada aktifti.

Buna ek olarak listede, bazı Amerikan medyasına göre daha önce Rus kadın Maria Butina ile bir ilişkisi olan Cumhuriyetçilerin siyasi danışmanı Paul Erickson da bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Fransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiFransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldüYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldüABD'de bir günde 2 bin 255 kişi daha Covid-19'dan öldüABD'de bir günde 2 bin 255 kişi daha Covid-19'dan öldüÇin: İran'a yönelik uygulanan yaptırımlar kaldırılmalıÇin: İran'a yönelik uygulanan yaptırımlar kaldırılmalı
SIRADAKİ HABER