HaberlerDünyaTelegraph: Papa'nın dev sarayda karşılanması 'diplomatik kabalık'

Telegraph: Papa'nın dev sarayda karşılanması 'diplomatik kabalık'

İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, Türkiye’ye ziyarete giden dördüncü papa olan Francesco’nun, 'israf ve otokratik iktidar göstergesi' olarak algılanan dev sarayda karşılanmasını 'diplomatik kabalık' olarak yorumladı.Sarayon, Türkiye’de...

Telegraph: Papa'nın dev sarayda karşılanması 'diplomatik kabalık'
İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, Türkiye’ye ziyarete giden dördüncü papa olan Francesco’nun, 'israf ve otokratik iktidar göstergesi' olarak algılanan dev sarayda karşılanmasını 'diplomatik kabalık' olarak yorumladı.

Sarayon, Türkiye’de maliyeti bakımından büyük tartışmalara neden olduğunu yazan gazete, Rusya’daki Kremlin Sarayı ve Amerika’daki Beyaz Saray’dan daha büyük olan cumhurbaşkanlığı sarayına gitmemesi için Arjantinli Papa'ya Mimarlar Odası'nın çağrı yaptığı aktarıldı. Fakat Vatikan sözcüsü Peder Federico Lombardi’nin, "Cumhurbaşkanları nerede ağırlamayı uygun görürse Papa, her medeni insanın yapacağı gibi o davete icabet eder." sözleri de aktarıldı.

Öte yandan, haberde Papa’nın Türkiye-Suriye sınırında mültecileri ziyaretinin gerçekleşme ihtimalinin spekülasyondan öteye geçemeyeceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER