HaberlerDünyaTayvan'daki tren kazasında ölü sayısı 51'e yükseldi

Tayvan'daki tren kazasında ölü sayısı 51'e yükseldi

Tayvan'ın Hualien kenti yakınlarındaki bir tünele girmeye çalışırken raydan çıkarak meydana gelen tren kazasında; ölenlerin sayısı 51'e, yaralananların sayısı ise 146'ya ulaştı.

Tayvan'daki tren kazasında ölü sayısı 51'e yükseldi

Tayvan'ın doğusunda; dün yerel saatle 09.30 sıralarında meydana gelen kazanın oluş nedeni henüz kesinlik kazanmasa da bir inşaat vinci kamyonuyla çarpıştıktan sonra trenin raydan çıktığı belirtildi.

Tayvan'ın Hualien kenti yakınlarındaki Qingshui Tüneli'ne girmeye hazırlanan 8 vagonlu trenin raylardan çıkarak kayması sonucu meydana gelen kazada, şu ana kadar 49'u yolcu 51 kişinin öldüğü, 146 yolcunun da hastanelere kaldırıldığı bildirildi.

Tayvanlı yetkililer, kazanın; 350 kişiden fazla yolcu taşıyan Taroko Ekspres adlı trenin Qingshui Tüneli'ne girmeye hazırlandığı sırada bir inşaat vinci kamyonuyla çarpışmasıyla meydana geldiğini söylerken, Tayvan Cumhurbaşkanı Tsai Ing-Wen, çok sayıda insanın hayatına mal olan kazanın nedenini en kısa sürede belirleyeceklerini belirtti.

Kaza ile ilgili arama ve kurtarma çalışmalarının halen devam ettiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER