HaberlerDünyaTayland'da Ramazan Bayramı neşesi‏

Tayland'da Ramazan Bayramı neşesi‏

Nüfusunun çoğunluğunu Budistlerin oluşturduğu Tayland'da Müslümanlar, Ramazan Bayramı'nı idrak ediyor.

Tayland'da Ramazan Bayramı neşesi‏
Nüfusunun çoğunluğunu Budistlerin oluşturduğu Tayland'da Müslümanlar, Ramazan Bayramı'nı idrak ediyor.

Bu sabah bayram namazı için Müslümanların akın ettiği camilerden bir tanesi de başkent Bangkok'taki İslam Merkezi oldu. Yaklaşık 2 bin kişinin saf tuttuğu camide, Müslümanlar hep birlikte bayramlaşmanın sevincini yaşadı.

Genç yaşlı camileri dolduran Müslümanlar, daha sonra bayram için özel hazırlanan yiyeceklerden tattı. Türkiye’den binlerce kilometre uzaklıktaki bu uzak doğu ülkesindeki Müslümanlar da bayramın getirdiği mutlu atmosfere ortak oldu.

İLGİLİ HABERLER

Filistin’de Covid-19 vaka sayısı 173 bin 470’e ulaştıFilistin’de Covid-19 vaka sayısı 173 bin 470’e ulaştıUNRWA: Tüm mültecilerin ücretsiz aşılanmasına çalışıyoruzUNRWA: Tüm mültecilerin ücretsiz aşılanmasına çalışıyoruzHAMAS: Mukaddes Filistin topraklarından taviz vermeyeceğizHAMAS: Mukaddes Filistin topraklarından taviz vermeyeceğizİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 521 artarak 85 bine dayandıİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 521 artarak 85 bine dayandıMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 290 ölümMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 290 ölüm
SIRADAKİ HABER